В Запоріжжяобленерго пояснили, чому світло можуть увімкнути пізніше ніж за графіком

Опубликовано 2024/07/04 - 17:05

В Запоріжжі місцеві жителі активно скаржаться на обленерго та графіки відключення світла. Так, за словами містян дуже часто світло вмикають пізніше ніж за встановленим графіком. В пресслужбі "Запоріжжяобленерго" офіційно прокоментували ці скарги, а також пояснили чому в деяких будинках не вимикають світло. Докладніше - "ЗаБор".

На скарги місцевих жителів Запоріжжя обленерго відповіло на офіційних ресурсах.

Так, вони прокоментували чому може статись так, що в деяких світло можуть увімкнути пізніше, ніж вказано у встановлених на добу графіках. За словами обленерго на це є три причини.

"«Світло увімкнули на 40 хвилин пізніше, ніж за графіком». Ми робимо усе можливе, аби якомога чіткіше дотримуватися передбачених графіком годин вимкнень/увімкнень. На жаль, є низка об’єктивних причин, з яких це не завжди вдається.

Перша і найболючіша – наше обладнання, зокрема, вимикачі, за своїми характеристиками не розраховані на постійні – по кілька разів на добу – перемикання, подібний екстремальний режим роботи призводить до їх пошкодження. Якщо таке трапляється – увімкнути споживачів технічно неможливо. Безумовно, наші фахівці одразу приїздять на місце пошкодження та все відновлюють, але це, на жаль, займає певний час, інколи – до півтори години. Друга причина – затримки у дорожньому русі, адже, аби здійснити перемикання, черговий персонал має дістатися відповідної підстанції. І третя, надзвичайно актуальна  в умовах прифронтового Запоріжжя, - повітряні  тривоги, під час яких знаходитися на підстанціях поза межами укриття з міркувань безпеки заборонено", - заявили в пресслужбі.

Також в обленерго вчергове пояснили, чому в деяких будинках не діють графіки відключення. Причина в тому, що вони знаходяться на одній лінії живлення із об’єктом критичної інфраструктури й вимкнути такі будинки, не знеструмивши при цьому критичну інфраструктуру, вони не можуть технологічно. 

"Так, рубильники є, але згідно з чинним законодавством, ці рубильники є частиною внутрішньобудинкових мереж, що знаходяться на балансі ОСББ або керуючих компаній. Без їхньої згоди та присутності їхнього представника ПАТ «Запоріжжяобленерго» до цих рубильників дістатися НЕ МОЖЕ. ПАТ «Запоріжжяобленерго» НЕ УКЛАДАЄ перелік об’єктів  критичної інфраструктури, цей перелік до нас доводить та контролює його виконання Запорізька обласна військова адміністрація – як передбачено чинним законодавством. Вносити будь-які зміни – у тому числі додавати «елітні» будинки - до переліку об’єктів критичної інфраструктури наша компанія НЕ МАЄ МОЖЛИВОСТІ", - йдеться в офіційній заяві.

Ще одне питання, на яке відповіли в обленерго - це чому містяни помічають, що в сусідніх будинках раніше вимикалось світло, а в наступні дні вже не вимикається.

"Така ситуація цілком можлива, але – тимчасова. Нагадаємо, що у більшості багатоповерхівок є резервні схеми живлення, що можуть бути застосовані у випадку пошкодження електрообладнання, аби на час виконання ремонтних робіт забезпечити енергопостачання мешканців. При цьому резервна схема може входити до іншої черги – або не входити взагалі до жодної. Тож кілька днів «сусідній будинок» може не вимикатися, але щойно завершиться ремонт обладнання – буде відновлено  нормальну схему живлення та його участь у графіках", - йдеться в заяві.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3594. Теги: отключения
Поделиться: