Заступник головного лікаря обласної МСЕК разом зі спільниками за гроші оформлювали фейкові інвалідності для ухилення від мобілізації: справу скеровано до суду. Ціна таких послуг для однієї особи коштувала 5 тис. доларів США, заявляє обласна прокуратура. Детальніше - "ЗаБор".
Нагадаємо, раніше СБУ повідомляло, що в одному з медзакладів Запоріжжя сформувалася "бізнес-група", яка пропонувала і обіцяли чоловікам призовного віку безперешкодне оформлення висновку про непридатність до військової служби. Так, вони влаштовували охочих на лікування до стаціонару медзакладу без відповідних на те показань, із отриманням «правильного діагнозу» для подальшого встановлення стану непридатності до проходження військової служби.
Зараз в обласній прокуратурі повідомляють, що в схемі були задіяні заступник головного лікаря обласного МСЕК, колишня медпрацівниця та місцевий житель. Останній виконував роль посередника - шукав ухилянтів та отримував від них гроші.
Ще одним учасником злочинної схеми стала голова лікарсько-консультативної комісії однієї з лікарень міст, яка забезпечувала безперешкодне направлення «клієнтів» на МСЕК.
За інформацією Нацполіції, вартість направлення на ВЛК становила 300 доларів, а отримання потрібного висновку – 3500 доларів.
Під час обшуків у фігурантів правоохоронці вилучили понад 2 600 000 гривень, 700 000 доларів та майже 9 500 євро. Це - понад 31 млн грн за курсом Нацбанку України
Найсуворіша санкція інкримінованих злочинцям статей передбачає до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Під час слідства одного з підозрюваних також викрито на зберіганні з метою збуту близько 2 кг наркотичного засобу «метадон», вартість якого за цінами чорного ринку становить близько 2 млн грн, повідомляє прокуратура.