В Запоріжжі, як і по всій Україні, обмінникам заборонили розміщувати дані про курси валют на вулицях

Опубликовано 2022/07/30 - 12:36

Національний банк України посилив вимоги до пунктів обміну валют та заборонив їм розміщувати інформацію про курс валют поза касами. Таким чином в Запоріжжі, й в інших містах країни, зникнуть вуличні табло з курсом валют. Детальніше - "ЗаБор".

Вчора, 29 липня прес-служба НБУ повідомила, що небанківські установи, які здійснюють обмін валют, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті ринку, чим фактично підтримували існування "банкоматного туризму".

Нацбанк України вважає таке підвищення курсу безпідставним та може свідчити про винятково спекулятивні підходи до курсоутворення небанківськими установами

Тому НБУ постановив, що інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі.

"З метою мінімізації спекуляцій та створення дійсно конкурентного середовища НБУ посилює вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою. Інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі - копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют. Ця інформація розміщуватиметься виключно в касах установ та їх структурних підрозділів", - йдеться в повідомленні.

Також обмінники повинні знову подавати інформацію до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції, а процес купівлі-продажу валют повинен здійснюватися виключно за відеоспостереження.

В Нацбанку України додали, що для посилення контролю за здійсненням купівлі та продажу валют винятково із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій(РРО), а інформація про їхнє використовування передаватиметься до НБУ. Регулятор зазначає, що наразі обмінники часто ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 731. Теги: курс валют
Поделиться: