В Запоріжжі влада проводить опитування щодо створення спеціального міського застосунку: що кажуть запоріжці?!

Опубликовано 2024/05/30 - 11:13

Секретар міської ради Регіна Харченко опублікувала онлайн-опитування щодо ідеї створення спеціального застосунку для Запоріжжя. Запоріжці в мережі сприйняли цю ідею по різному: хтось підтримує, говорячи про те, що було б дуже зручно якби там був електронний проїзний, сповіщення від різних КП і тд., а от інші містяни кажуть про те, що в міста є нагальніші питання. Водночас сама Харченко запевняє, якщо застосунок піде у розробку, то бюджетні кошти не залучатимуться. Докладніше - "ЗаБор".

Інформацію про застосунок для міста Запоріжжя розповіла в.о.мера Запоріжжя Регіна Харченко в своєму офіційному Телеграм-каналі. За її словами така ідея надійшла до неї від містянина, який займається розробкою цифрових застосунків.

"Застосунок міста Запоріжжя?! Хочу почути ваші думки. Сьогодні мала зустріч з Володимиром Зізько - містянином і розробником цифрових застосунків. Ідея мого гостя - створення додатку «Смарт-місто» в телефоні для зручності запорізької громади. Від Запорізької міської ради потрібно лише технічне завдання. Без залучення бюджетних коштів", - йдеться в повідомленні Харченко.

Також чиновниця опублікувала онлайн-опитування в Телеграм-каналі й запрошує запоріжців доєднатись. Цікаво, що там проголосувало вже близько 2,5 тисяч користувачів й більшість підтримує ідею створення додатка.

Варто зазначати, що під постом Регіни Харченко думки запоріжців про таку ініціативу розділились.

Так, одні кажуть про те, що це було б дуже зручно. Зокрема містяни наголошують на тому, щоб у застосунку була оплата за проїзд, електронний проїзний, також інформація від різних надавачів комун.послуг, в тому числі й про відключення світла, води, опалення. 

Водночас інші містяни говорять про те, що не зрозуміло для чого саме буде цей застосунок і чим він буде корисний для місцевих мешканців. Також запоріжці наголошують на тому, що не зрозуміло за чиї кошти будуть підтримувати та розвивати додаток. Ще багато питань, щодо зберігання особистих даних і т.д. 

Загалом запоріжці ставлять в приклад застосунки, які мають інші міста України - наприклад, "Київ Цифровий" або "Є-Хмельницький". Містяни кажуть, що якщо застосунок для Запоріжжя буде схожим на них, то ця ідея варта життя.

Також варто додати, що схожі застосунки є й в цілій низці обласних центрів України. Наприклад, карта мешканця Тернополя, Львову, і т.д. За цими картами мешканці можуть оплачувати проїзд в усьому громадському транспорті, при чому зі знижкою. З такими картами/застосунками місцеві мешканці отримують певні соціальні привілеї.  Так, наприклад, якщо у Тернополі проїзд в громадському транспорті коштує 10 гривень, то з цією картою буде вартувати 8 грн. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 557. Теги:
Поделиться: