В Запоріжжі викрили двох прихильників Путіна і Кадирова

Опубликовано 2023/03/17 - 12:37

Служба безпеки України розкрили, що двоє жителів Запоріжжя виявилися прихильниками путіна та кадирова і під час повномасштабної війни поширювали російську пропаганду. Ними виявилися: колишній працівник органів МВС та пенсіонер цивільного флоту. Докладніше - "ЗаБор".

За даними слідства, з початком російської агресії колишній співробітник органів МВС та пенсіонер цивільного флоту завзято виправдовували повномасштабне вторгнення в Україну військ рф, категорично заперечували військові злочини агресора та вихваляли політичне керівництво рф. 

На своїх сторінках у заборонених соцмережах, вони розповсюджували матеріали із закликами до дій, що спрямовані на зміну меж території та державного кордону України, до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні.

Також прихильники "русского мира" поширювали репости антиукраїнських спільнот, а також матеріали, які вихваляли дії російського керівництва, зокрема путіна та кадирова.

Лінгвістична експертиза засвідчила, що ці матеріали містять публічні заклики, направлені на порушення основ національної безпеки. Під час огляду комп’ютерної техніки правоохоронці виявили матеріали, які містять докази їх протиправної діяльності.

Наразі обвинувальні акти стосовно них скеровано до суду за ч. 2 ст. 436-2, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України)  Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до  8 років.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 553. Теги: СБУ
Поделиться: