В Запоріжжі відкрили центр безкоштовної психологічної допомоги Опліч ХАБ з йогою та арттерапією (фото, відео)

Опубликовано 2023/07/18 - 15:21

Сьогодні, 18 липня, у Запоріжжі за підтримки Глобального договору ООН та Метінвесту відкрили перший центр безоплатної психологічної допомоги "Опліч ХАБ". Він розташований у ПК металургів, там працюють психологи, арттерапія для дітей та центр йоги для дорослих. Докладніше - "ЗаБор".

Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест "Рятуємо життя" та Глобальний договір (ГД) ООН в Україні за сприяння Запорізької облради й інших партнерів відкрили перший ком’юніті-центр "Опліч ХАБ" 18 липня у Запоріжжі.

Облаштували та вмеблювали приміщення для організації центру в запорізькому Палаці культури металургів. У хабі відвідувачам пропонують індивідуальні психологічні консультації, групову арттерапію для дорослих і дітей, йогу, лекції та майстер-класи, а також юридичні консультації. Усі послуги центра безплатні та конфіденційні. 

Гендиректорка ГД ООН в Україні вважає, що для того аби місцеві жителі змогли дізнатися про них та побачити перший результат фідбеку людей у їх хабі знадобиться 4 місяці.

"В нас є йога. Вона для всіх бажаючих. Якщо навіть ніхто не хоче займатися психологічною підтримкою, а прийти на йогу, будь ласка, усіх запрошуємо. Зал у нас досить великий, можу вмістити навіть 50 людей, якщо є бажання "welcome"! Якщо є бажання подивитися, що відбувається в паралельних сесіях - будь ласка, подивіться. Якщо хочете привести дитинку просто погратися в нашій кімнаті, вона дуже світла, дуже сонячна, затишна - будь ласка. Якщо ви вважаєте, що дитинка може спробувати пройти через арттерапію. Це ж просто малювання, а ви, як батьки можете подивитися чи потрібно щось додати дитині, щоб вона відчувала себе краще. І далі якщо є потреба психолог може запропонувати пройти на групову сесію чи індивідуальну сесію. Теж саме стосується і дорослих", - розказала генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук.

msg-1778124531-8163.jpg

Як розповіла директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук, мета проєкту – надавати допомогу людям, які її потребують.

"На сімнадцятий місяць війни кожен із нас перебуває у стані психологічного виснаження. Але всі ми навчилися тримати це виснаження у собі. Це негативно впливає на наше ментальне здоров’я. Ми розуміємо, що потреба в психологічній допомозі, особливо в цікавих і зрозумілих форматах – величезна. Є велика кількість жінок, що мають стати опорою для своїх дітей, для своїх коханих, які повернуться з війни. Їхнє ментальне здоров’я в пріоритеті. А багато дітей через стрес можуть мати певні психологічні травми, навіть якщо їх не видно неозброєним оком. Розуміючи все це, ми надаємо можливість таким верствам населення отримати допомогу. "Опліч ХАБ" — саме те місце, куди завжди можна звернутися і де ніколи не відмовлять", - зазначила Тетяна Петрук.

msg-1778124531-8162.jpg

За словами гендиректора підприємства "Запоріжсталь", відкриття цього хабу є відповіддю на запити суспільства, яке потребує піклування про своє ментальне здоров'я.

"Метінвест та "Запоріжсталь" – це перш за все металургія, яка забезпечує надходження валюти в економіку. Проте, ми давно вийшли за рамки суто виробничої діяльності. Ми активно беремо участь у житті регіону, його розвитку та підтримці громади, відповідаючи на актуальні запити суспільства. На початку повномасштабного вторгнення ми приймали переселенців у Запоріжжі на своїх соціальних об’єктах, оперативно формували продуктові набори та відправляли їх по всій Україні. Надалі ми відкривали центри реабілітації та реінтеграції у містах присутності Метінвесту, аби допомогти людям почати будувати нове життя. "Опліч ХАБ" – це відповідь на внутрішній запит суспільства, на потребу у піклуванні про ментальне здоров’я. Переконаний, що цей майданчик стане простором допомоги у відновленні внутрішньої рівноваги для багатьох людей, які сьогодні дійсно потребують цього і тепер точно знають, де саме її можна отримати у Запоріжжі", - генеральний директор "Запоріжсталі" Роман Слободянюк.

Варто зазначити, що у відкритті "Опліч ХАБу" взяли участь усі партнери проєкт. Так, окрім Групи Метінвест, це Carlsberg Ukraine, корпорація "Біосфера", Caparol Україна, "Епіцентр-К", Запорізька обласна рада, група компаній "Фокстрот", Равлик Боб, Hungarian Interchurch Aid’s (HIA), Безоплатна правова допомога та Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара.

Усі охочі отримати допомогу "Опліч ХАБу" можуть звертатися за адресою: вул. Добролюбова, 7, Запоріжжя. Розклад роботи хабу можна знайти в Telegram-каналі та Viber-каналі. Записатися для участі в активностях центру можна за телефоном +380 66 853 78 98 або завітавши до центру.

Переглядів: 931. Теги: Метинвест
Поділитися: