В Запоріжжі видавці звинувачують керівництво ЗАЗ у зникненні поліграфічного обладнання на півмільйона гривень 

Опубликовано 2024/03/20 - 16:42

Колектив всеукраїнської газети "Горожанин-Інформ" на початку минулого десятиріччя орендував на території ПАТ "ЗАЗ" приміщення під свою друкарню. Через заборгованість, їм було заблоковано доступ до приміщення.  А зараз усе обладнання взагалі вивезено в невідомому напрямку. За заявою видавців, саме обладнання коштує поряд  500 тисяч гривень.  А їх заборгованість усього… -  11,7 тисячі гривень. Зараз у справі розбираються правоохоронці. 

Вчора, 19 березня, пройшла пресконференція. ТОВ "РІК-СТАР", яке є засновником газети "Горожанин-Інформ" зайнялося понад десять років тому поліграфічною діяльністю. 

"Заробляючи гроші на виготовленні брошур, буклетів, бланків та іншої подібної продукції, засновник отримував кошти для регулярного випуску доступної за ціною газети", - повідомила засновник видання Любовь Стародворська.

Тут треба зазначити, що "Горожанин-Інформ", на сьогодні – це одна з небагатьох газет у Запоріжжі та області, яка продовжує виходити.  По суті, сьогодні в місті виходять дві газети – "Горожанін" та "Запорізькій пенсіонер".

ТОВ "РІК-СТАР" налагодило поліграфічне виробництво в приміщенні, орендованому у ПАТ "ЗАЗ". Видавці наголошують, що приміщення було не просто орендоване, а й капітально відремонтоване за рахунок орендаря. Воно було переобладнане  з колишньої заводської пральні .

В 2017 році через фінансові труднощі у ТОВ "РІК-СТАР" виникла заборгованість з орендної плати. А вже за розпорядженням голови правління ПАТ "ЗАЗ" Миколи Євдокименка 10.11.2017 року доступ до зазначеного приміщення співробітникам друкарні було заблоковано, а пізніше, 12.10.2018 року всі входи до приміщення було ще й опечатано бірками.
 
"Впродовж п’яти років ТОВ "РІК-СТАР" послідовно погашало борг по орендній платі, щоб отримати нарешті доступ до свого обладнання та відновити виробничу діяльність із випуску поліграфічної продукції. І станом на березень 2024 року залишок боргу по орендній платі становив лише 11 700 гривень, але…", - заявляє Любов Стародворська.
 
12 березня 2024 року редактор газети "Горожанин-Інформ" і заступник директора ТОВ "РІК-СТАР" Андрій Бартиш здійснив огляд орендованого товариством приміщення - склад, інв. №383 літ. Д (905), площею 50,5 кв. м. - розташованого в м. Запоріжжя по вул. Сергія Серікова, 5, і виявив, що друкарське обладнання та майно, загальною вартістю 489 тис. грн., яке належить товариству, зникло в невідомому напрямі. 
 
"Спроби з'ясувати долю обладнання та майна у заступнику директора правління ПАТ "ЗАЗ" Вадима Василенко, який безпосередньо курував взаємовідносини між орендарем і орендодавцем, виконуючи прямі накази голови правління ПАТ "ЗАЗ" Миколи Євдокименка, нічого не дали. В телефонній розмові зі Стародворською заступник очільника автозаводу заявив, що нічого про долю обладнання і майна не знає", - розповідають видавці. 
 
Не отримавши від Вадима Василенка  відповіді, ТОВ "РІК-СТАР" звернулося до поліції. Як наслідок до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13 березня 2024 року було внесено матеріали кримінального провадження за №12024082040000385 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років).

Тепер вже слідчим Національної поліції, зокрема, слідчому СВ відділу поліції №4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області старшому лейтенанту поліції Володимиру Олійнику, належить з'ясувати долю зниклого обладнання та майна, вартість якого без малого сягає півмільйона гривень. 

Редактор видання Андрій Бартиш каже, що до демонтажу обладнання ТОВ "РІК-СТАР" безпосереднє відношення має ПАТ "ЗАЗ", оскільки в нього єдиного був доступ до вказаного приміщення. Ба більше, у зв’язку з тим, що загальна вага зниклого обладнання становить близько 2,5 тон, без спеціалізованого обладнання демонтувати та перевезти його в інше місце було б неможливо.

"І тут залишається лиши здивуватись необережності та зухвалості заступника директора ПАТ "ЗАЗ" Вадима Василенка, який в усній бесіді зі слідчим повідомив, що попутно побачив оголошення про вивезення металобрухту в Південному мікрорайоні Запоріжжя і найняв цю приватну фірму вивезти обладнання ТОВ "РІК-СТАР", - каже Андрій Бартиш.

Просмотров: 4343. Теги:
Поделиться: