В Запоріжжі в повітрі зафіксували надмірну кількість речовин забрудників: деталі

Опубликовано 2024/02/29 - 09:55

Забруднення повітря у Запоріжжі шкідливими речовинами зафіксували минулого тижня. Так, повідомляється, що вміст деяких речовин перевищував допустимий рівень від 100 до 130%. Докладніше - "ЗаБор".

Про це повідомили в Запорізькому обласному гідрометцентрі

За їх даними з 19 по 24 лютого у Запоріжжі:

- вміст пилу перевищив допустиму концентрацію на 10%;
- вміст CO2 – від 30% до 100%;
- фенол та формальдегід перевищили максимально допустимий показник на 120-130%.

Варто зазначити, що такі забруднення повітря дуже шкідливі для здоров’я. Наприклад, частинки пилу менше ніж 2,5 мкм, накопичуючись в організмі, можуть блокувати роботу лімфатичної системи в легенях. Фенол і формальдегід впливають на нервову і репродуктивну системи, шкодять здоров'ю очей. Підвищення рівня CO2 також може зменшити вміст кисню в повітрі, що призведе до нестачі кисню та задухи.

Наразі, за даними платформи "Eco-City", показники рівня пилу в Запоріжжі нормалізувались, а ось рівень CO2, хоч і знизився, та все ж перевищує гранично допустиму концентрацію на 20% відсотків.

Так, найгірша якість повітря вчора, 28 лютого, була зафіксована в районі соцміста, площі Маяковського та Зеленого Яру. В Шевченківському районі та біля автовокзалу ситуація краща, а найчистіше повітря в Запоріжжі зафіксовано біля площі Студентської.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 391. Теги:
Поделиться: