В Запоріжжі в Дніпрі знайшли човен, якому... тисяча років (відео, фото)

Опубликовано 2023/09/20 - 10:19

На острові Хортиця у Запоріжжі продовжують знаходити нові історичні пам'ятки. Так, в Дніпрі знайшли човен, якому близько тисячі років. Також нещодавно історики виявили 11 фрагментів старовинних човнів, які датуються 18-м століттям. Докладніше - "ЗаБор"

Внаслідок руйнування окупантами Каховської ГЕС відзначається значне падіння рівня води у річці Дніпро. Так, на узбережжі острова Хортиця у Запоріжжі співробітники заповідника, історики та археологи виявили 11 фрагментів човнів 18 століття. 

Враховуючи складність транспортування історичних знахідок, через відсутність транспортного під’їзду, представники Національного заповідника о. Хортиця звернулися до рятувальників ДСНС за допомогою.

Комплексна допомога невідкладно була надана. Особовий склад на човні транспортував пам’ятки історії до узбережжя з під’їздом та передали їх відповідальним особам, які проводитимуть подальші експертизи й дослідження.

Також нагадаємо, що у червні в Запоріжжі знайшли старовинний човен, якому, як вважали, може бути близько 500 років. Однак, як виявилось після його обстеження, човну близько тисячі років. Як зазначили фахівці Національного заповідника "Хортиця", тепер він буде однією з найкрасивіших та найдорогоцінніших пам'яток України.

Нагадаємо, нещодавно "ЗаБор" повідомляв, що запоріжець, відпочиваючи на пляжі, знайшов частину старовинного човна (байдак).

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 352. Теги: Хортиця археология
Поделиться: