В Запоріжжі суд виніс вирок ексдепутату, який став зрадником і через дії якого загинули українські військові (фото)

Опубликовано 2024/04/22 - 10:51

Зрадника було затримано у Запоріжжі майже рік тому, повідомлялось, що внаслідок його наведень загинуло троє військових. Так, стало відомо, що суд у Запоріжжі виніс йому вирок у 15 років ув'язнення. Відомо, що ім'я зрадника - Юрій Петровський й, що на початку 2000-х чоловік вже був ув'язнений за планування держперевороту. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" писав про його затримання у травні 2023 року. В СБУ тоді повідомляли, що зрадником виявився колишній депутат-комуніст міської ради Запоріжжя. За даними слідства, за його наведенням російські окупанти здійснили серію ракетних ударів, внаслідок яких загинуло 3 людини, було зруйновано 30 приватних будинків і пошкоджено одне з промислових підприємств регіону.

Так, стало відомо, що чоловіку Жовтневий районний суд Запоріжжя присудив 15 років позбавлення волі. Про це йдеться у вироку суду, опублікованому в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Видання "Центр журналістських розслідувань" пише, що ім'я зрадника - Юрій Петровський.

Відомо, що 2022 року чоловік погодився на співпрацю з ворогом. З того часу він передавав дані про місця дислокації підрозділів ЗСУ та наслідки ракетних обстрілів цивільної та військової інфраструктури. 

В матеріалах справи наведені пояснення Петровського щодо того, чому він пішов на зраду. Так, він зробив це, щоб допомогти товаришам – комуністам й тому, що проти війни, а завершити її швидко, на думку зрадника, може тільки Росія.

Співпраця з окупантами почалася з телефонного дзвінка члена партії в окупованій Якимівці та секретаря бельгійського райкому партії. Вони запропонували Петровському поспілкуватися з "зацікавленою особою" із Північної Осетії, кадровим офіцером  військової розвідки Південного військового округу рф. Росіян цікавила інформація про дислокацію військових частин у Запоріжжі та ефективність артилерійського вогню по обласних фронтових центрах.

У вироку суду наводять точні цитати того, як чоловік інформував ворожу розвідку.

"Я же все сразу убираю, все истории чищу. Кратко - в Днепроэнергосистемах военные, всех гражданских убрали. По Зачиняева справа от КПП - ремонт в\техники. СБУ анкетировала всех, проверяют досконально и транспорт тоже", - йшлося в одному з надісланих повідомлень. 

Інформацію Петровський збирав як особисто, відвідуючи місця прильотів чи можливого розташування військових, так і спілкуючись зі знайомими, у тому числі чинними військовими ЗСУ.

За інформацією, наданою зрадником, росіяни здійснили кілька ракетних атак. Внаслідок однієї з них в травні 2023 року загинули троє військовослужбовців.

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя визнав Юрія Петровського винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України (Державна зрада) та призначив йому покарання – 15 років позбавлення волі, з конфіскацією всього належного засудженому майна.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 458. Теги:
Поделиться: