В Запоріжжі ще двоє містян підхопили хворобу Лайма через укуси кліщів

Опубликовано 2025/05/11 - 11:52

У Запоріжжі за тиждень майже сотня людей звернулися до лікарів через укуси кліщів. У двох людей зафіксували хворобу Лвйма.

Нагадаємо, що тільки в останній тиждень березня в Запоріжжі було зафіксовано 19 звернень за медичною допомогою з приводу укусів кліщами.  Вже в квітні був зафіксований був перший випадок хвороби Лайма

Один з підписників  "ЗаБору", котрий мешкає в  Хортицькому  районі міста, повідомив, що після укусу кліща, медики 9-ї міської лікарні не змогли зробити йому щеплення  проти укусу кліща через відсутність вакцини. Чоловік також повідомив, що ідентифікація виду кліща є платною і коштувала йому 250 гривень. Наразі чоловік проходив курс лікування антибіотиками.

У Запоріжжі з 2 по 9 травня зафіксували 98 звернень до медичних закладів через укуси кліщів. У двох випадках лікарі підтвердили хворобу Лайма. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

За інформацією установи, з початку 2025 року по медичну допомогу після укусів кліщів у місті звернулися вже 313 осіб. У чотирьох з них виявили небезпечне інфекційне захворювання – бореліоз (хворобу Лайма), що передається через кліщів.

Медики нагадують: хвороба Лайма — серйозне інфекційне захворювання, яке може вражати нервову систему, серце, суглоби та шкіру. Вакцини від цієї хвороби немає, тому важливо вчасно звертатися до лікаря при укусі.

Що радить МОЗ у разі укусу кліща:

  • якомога швидше звернутися до медичного закладу, де фахівці витягнуть кліща. Якщо ви видаляєте його самостійно, є ризик залишити частину під шкірою;
  • обробити місце укусу спиртом, хлоргексидином або водою з милом;
  • звернутися до сімейного лікаря за рецептом на антибіотики, які допоможуть знищити збудника хвороби;
  • не займатися самолікуванням. У 20–30% випадків характерне почервоніння на місці укусу не з’являється, але інфекція може розвиватися.

Як уберегтися від кліщів:

  • обирайте для прогулянок місця з покошеною травою — там менше кліщів;
  • носіть світлий одяг із довгими рукавами, що щільно прилягає до тіла — на ньому легше помітити паразитів;
  • використовуйте репеленти — спреї або мазі від кліщів.

Стадії розвитку хвороби Лайма:

  1. Рання локалізована: з’являється впродовж 1–30 днів після укусу, супроводжується червоною плямою (еритемою) на шкірі. У третини пацієнтів на цьому етапі хвороба минає.
  2. Рання дисемінована: розвивається через 3–10 тижнів, можливі множинні висипання, запаморочення, менінгіт, проблеми з серцем.
  3. Пізня (хронічна) форма: виникає через місяці або роки, характеризується ураженням суглобів, нервової системи та шкіри.
Переглядів: 432. Теги:
Поділитися: