В Запоріжжі пройде суд над сином начальника охорони Януковича, який керував фільтраційним табором в області (фото)

Опубликовано 2024/04/02 - 13:46

В Запорізькій області агент фсб, син начальника охорони Януковича, був куратором фільтраційного табору окупантів. За свідченням мирних жителів, які були в таборі в Кам'янці-Дніпровській, за його наказом людей душили, били, імітували страту і т.д. Щодо окупанта вже скерували обвинувальний акт, в Запоріжжі над ним пройде суд. Докладніше - "ЗаБор".

Про це повідомили в Нацполіції.

За даними слідства, 28-річний працівник російського фсб організував незаконне затримання українців, проведення обшуків їх особистого майна та допитів із застосуванням фізичного насильства та імітацією розстрілу. Їх звозили до фільтраційного табору на території ізолятора тимчасового тримання № 2 Кам’янсько-Дніпровського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області.

За попередніми оцінками, там утримувалось до сотні людей. Ті, хто зумів врятуватись, наразі надають українським поліціянтам покази та розповідають про свій страшний досвід світовій пресі.

"Він організував усі тортури. За його наказом мене били й душили. Він імітував мою страту і розповідав, що прийдуть дві дивізії чеченців і мене зґвалтують…", - розповідає 51-річна мешканка Запоріжжя, якій пощастило вибратися з фільтраційного табору, в інтервʼю французькому виданню "Le Figaro".

У перервах між тортурами окупант змушував жінку зізнаватися перед камерами російських ЗМІ, що вона допомагала українській армії. Ця інформація ширилась серед місцевих колаборантів, які вбили собак потерпілої та загрожували її життю та здоровʼю.

Куратору Кам’янсько-Дніпровського фільтраційного табору від російського фсб в січні 2024 року за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора було оголошено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального Кодексу України), що передбачає до 15 років позбавлення волі.

Наразі слідчі Нацполіції передали матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом стосовно фігуранта до суду міста Запоріжжя.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 452. Теги:
Поделиться: