В Запоріжжі пропонують заборонити будівництво АЗС на Набережній поряд з багатоповерхівками

Опубликовано 2024/02/11 - 14:18

На сесії міської ради Запоріжжя депутати підтримали виділення земельної ділянки під будівництво АЗС. Як повідомляли ЗМІ раніше будівництво АЗС тут суперечить нормам безпеки. Також з’явилась петиція з вимогою вилучити цю ділянку і розташувати на її місці парк.  Особливо наголошують на небезпеці у зв’язку з подіями у Харкові, де після прильоту по нефтебазі, спалахнули 1,5 десятки будинків і загинула ціла родина з трьома дітьми. Детальніше - "ЗаБор"

Справа йде про ділянку по вулиці Українська, 29/Прибережна автомагістраль. Так, ще у 2019 міськвиконком дав дозвіл на розробку детального плану території для заправки поряд із дев’ятиповерховим будинком. Рішення було ухвалено на червневому засіданні.

Ділянка (кад.номер 2310100000:01:005:0148) площею 0,98 га розташована на перетині вул. Української та Набережної магістралі, що поряд із житловим будинком № 29.

За генпланом, ця ділянка призначена для розміщення житлового будинку.

А Детальний план території був потрібен, щоб змінити цільове призначення ділянки із житлової забудови на АЗС.

Нюанс у тому, що розташування заправки поряд із житловим будинком по вул.Українській, 29 суперечить нормам безпеки, зазначеним у Державному будівельному нормативі Б.2.2-Х:2018 «Планування та забудова територій», зазначало видання ЗЦР.

Згідно з ДБН, відстань від АЗС до житлового будинку має становити щонайменше сто метрів. А в цій ситуації на такій відстані від будинків знаходиться лише початок ділянки, що біля самої дороги. Таким чином, розмістити весь комплекс на потрібній відстані не можна. Відстань між будинком та ділянкою, в даному випадку, становить 30-40 метрів.

Дозвіл на ДПТ дали ТОВ "Піонер Девелопмент". Компанія належить Віталію Антонову, який є власником мережі автозаправок ОККО.

З 2007-го року фірмою керував Олег Алішевський, який пов'язаний із Володимиром Кальцевим, та “Піонер Девелопмент” був оформлений на одну та його офшорних фірм. Пізніше, 2014-го компанію продали нинішньому власнику.

Петиція «Про вилучення земельної ділянки» на сайті місцевих петицій, з’явилася ще 3 січня.

Автор її Максим Дрозденко.

«Рішенням 21 сесії Запорізькою міською радою ТОВ «ПІОНЕР ДЕВЕЛЕПМЕНТ» надано згоду на поділ земельної ділянки (кадастровий номер 2310100000:01:005:0148) за адресою: вул. Українська, 29/Прибережна автомагістраль м. Запоріжжя, під розташування автозаправочного комплексу з пунктом сервісного обслуговування водіїв та пасажирів, АГЗХП, мийкою та автосервісом. Будівництво АЗС біля житлової забудови суперечить нормам безпеки та несе особливу небезпеку.

Прошу вилучити земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:01:005:0148) за адресою: вул. Українська, 29/Прибережна автомагістраль м. Запоріжжя у ТОВ «ПІОНЕР ДЕВЕЛЕПМЕНТ» на суспільні нужди – розташування парку», - повідомляється у тексті петиції.

 Сам же ж Дрозденко у мережі пише зараз наступне:

"Я думаю все видели видео из Харькова, как выглядят последствия прилёта по заправке.

Напомню, на декабрьской сессии кальев разменял отставку Куртева на разрешение строить заправку впритык к девятиэтажке.

Там ещё много чего на что разменивали, но конкретно ему было нужно именно это. Клиент стоит с деньгами, а трубы горят.

Депутаты вполне сознательно разменяли свои вопросики на жизни жителей девятиэтажек (в Харькове рядом был частный сектор, поэтому трупы измеряются не сотнями)".

Нагадаємо, що в ніч на 10 лютого була масована російська атака по Харкову. Як повідомлялось спочатку, приліт був АЗС (потім повідомили, що - по нафтобазі), звідки й стався витік пального. В результаті атаки повністю згоріло 15 приватних будинків – це майже половина вулиці. Загинули семеро мешканців, серед них сім'я з п'яти осіб.

Так, депутат міської ради Регіна Харченко підтвердила "ЗаБору", що на 21-ій сесії міської ради цю ділянку, яку поділили між трьома власниками, таки передали в оренду.

На цей час петиція зібрала 319 голосів.

Просмотров: 1353. Теги: АЗС
Поделиться: