В Запоріжжі представили нові історичні артефакти, яким 4-5 тисяч років (фото, відео)

Опубликовано 2024/02/12 - 11:09

В Запорізькому музеї презентували нові артефакти, які були знайдені на Хортиці внаслідок обміління Дніпра через підрив рашистами Каховської ГЕС. Серед експонатів фрагменти посуду, побутових предметів та зброї - їм близько 4-х тисяч років. Ці знахідки дуже цінні, кажуть фахівці, бо руйнують радянські міфи про Запорізьку область. Докладніше - "ЗаБор".

Нові артефакти презентували у музейних студіях Запоріжжя "Місто за порогами". 

Серед представлених артефактів — вироби від бронзової доби до козаччини: фрагменти ліпного посуду та давньогрецьких амфор, кинджал доби бронзи, кам'яні знаряддя праці, пращовий камінь, вістря стріл, предмети озброєння козацького часу, фрагмент люстерка, браслет, ковальський молот тощо. Як повідомляє "Суспільне Запоріжжя", загалом представлено близько 80 артефактів.

Вік деяких фрагментів сягає 4-5 тисяч років, серед таких фрагментів давнього посуду. Саме цей експонат є дуже важливими, адже він спростовує радянські міфи, що південні степи, зокрема й Запорізька область, були диким полем, яке почало залюднюватися та розвиватися лише за участі російської держави.

"За товщиною денця ми можемо сказати, що це була дуже масивна посудина. Тут збереглися відбитки тканини. Про що це каже. По-перше, що це ліпне денце, а по-друге, ми передбачаємо, що в них був ткацький станок, і саме з тканини такої фактури вони робили собі одяг. Це дуже рідкісна знахідка", - каже в.о.завідувачки відділу реставрації Національного заповідника "Хортиця" Поліна Петрашина.

Серед нових і цікавих знахідок, які були виявлені на Хортиці після обміління Дніпра - це залишки пляшок, які є доказами того, що козаки на цих землях пили шампанське. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Фото, відео: Суспільне

Просмотров: 584. Теги: Хортиця река Днепр Каховская ГЭС археология
Поделиться: