В Запоріжжі позбавили депутатських повноважень колишнього голову ОДА та облради

Опубликовано 2024/04/01 - 16:13

Стало відомо, що в березні 2024 року колишнього голову Запорізької ОДА та облради Віталія Боговіна, який залишався депутатом облради, позбавили депутатських повноважень. Причиною для цього стало його переїзд до Болгарії на постійне проживання. Про це йдеться в офіційній постанові виборчої комісії. Докладніше - "ЗаБор".

В постанові Запорізької обласної виборчої комісії від 28 березня 2024 року йдеться про те, що Віталія Боговіна позбавили депутатських повноважень. Причиною цьому стало його звернення від 11 березня та подачею документів щодо його виїзду з України на постійне проживання до Болгарії.

"11 березня 2024 року до Запорізької обласної територіальної виборчої комісії надійшла заява депутата Запорізької обласної ради 8 скликання Боговіна Віталія Вікторовича, обраного на чергових виборах депутатів Запорізької обласної ради 25 жовтня 2020 року від Запорізької обласної організації Політичної Партії "СЛУГА НАРОДУ". про дострокове припинення депутатських повноважень та документи, що підтверджують факт його виїзду за межі України для постійного проживання в Республіці Болгарія", - йдеться в постанові.

Варто зазначити, що наприкінці 2023 року в запорізьких ЗМІ з'явилась інформація, що на початку повномасштабного вторгнення Віталій Боговін виїхав з України до Греції, не дивлячись на те, що був чинним депутатом Запорізької обласної ради.

Так, наразі виборча комісія Запорізької області вже визнала чинним депутатом іншого за списком кандидата. Ним став Ярослав Вовк.

Довідка "ЗаБор":

Віталій Боговін - співвласник групи компаній BKW Group, був головою Запорізької обласної державної адміністрації з 11 червня по 18 грудня 2020 року. 

Нагадаємо, що під час обрання нового керівництва облради наприкінці 2020 року стався серйозний конфлікт – частина депутатів однієї партії виступила проти партійного керівництва. Тоді їх звинуватили у союзі з "ОПЗЖ", їх вважають депутатами підконтрольними Кальцеву. Варто зазначити, що "ОПЗЖ" кілька разів намагалася взяти владу у свої руки через цих депутатів.

15 грудня 2020 року у закритому для сторонніх залі депутати трьох фракцій обрали головою облради Віталія Боговіна від "Слуг народу" (він набрав 43 голоси). Депутати фракцій "За майбутнє", "ОПЗЖ", "Євросолідарність" та 4 депутати від "СН" провели "протестне" голосування та зібралися на нову сесію. Головою облради на цій сесії оголосили Віталія Толочека – енергодарівця від "СН".

23 грудня 2020 року депутати групи Боговіна з новим головою ОДА Олександром Старухом вирішили провести чергову сесію облради та обрати заступників голови облради. Так, головою облради стала Олена Жук, а Боговін зійшов із політичної арени.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 971. Теги: Виталий Боговин облсовет
Поделиться: