В Запоріжжі підприємці влаштували мітинг через захмарні нарахування за тепло від МТМ (відео)

Опубликовано 2024/02/21 - 16:05

В мерії Запоріжжя міські підприємці влаштували мирний мітинг. Так, бізнес обурений тим, що концерн МТМ нараховує їм захмарні рахунки за опалення приміщень, в яких немає ні батарей, ні транзитних труб. За словами підприємців, сума за місяць може сягати від 25 тисяч гривень. Деякі подавали в суд, однак МТМ продовжує виставляти рахунки або арештовує рахунки підприємців нібито за заборгованість. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, в Запоріжжі підприємці не раз проводили мітинги з приводу свавілля в роботі КП "Міські теплові мережі". Один з останніх мітингів був у серпні 2023 року. Тоді до мітингувальників виходив в.о.мера Запоріжжя Анатолій Куртєв і запевняв, що вони вирішать питання з нарахуваннями для бізнесу. 

Однак питання вирішити не вдалось, адже сьогодні, 21 лютого, запорізькі підприємці обурені свавіллям комунального підприємства "МТМ", яке нараховує захмарні рахунки за опалення приміщень, в яких немає ні батарей, ні транзитних труб, знову вийшли на мітинг в мерію. За словами підприємців, згідно ЗУ №1060 вони винні гроші по публічних договорах, яких не підписували, за послуги, яких не отримували.

Як повідомляє запорізька волонтерка Валерія Морозова, в міській раді Запоріжжя є робоча група з цього питання, однак протягом року вони змогли вирішити лише одне питання, щодо визнання підвальних приміщень з транзитними трубами неопалюваними. Однак цокольні приміщення з таким же статусом МТМ відмовляється визнавати неопалюваними, не пояснюючи причин.

Як розповідають підприємці, МТМ нараховує плату за опалення, навіть якщо підприємство фактично не має опалення. Також концерн ігнорує нульові показники лічильників і, за словами підприємців, нараховує 75% від загального будинкового обсягу. Ще розповідають що КП робить подвійні нарахування - спочатку рахує "по квадратурі", а потім проводить повторні нарахування після подання даних лічильників.

"Ось декілька історій людей, які постраждали від свавілля МТМ:
- Сергей Никитов: "За "опалення" приміщення без труб і батарей МТМ нараховує 25 000 грн на місяць!"
- Ашот Атаян: "Суд визнав, що я не винен МТМ гроші, але вони подають апеляцію і продовжують виставляти рахунки! Ба більше, площа мого приміщення згідно документів - 160 км. м, мені виставляють рахунок за 615 квадратів!"
- Вікторія Плужникова: "МТМ арештував мої рахунки за нібито заборгованість, хоча в одному з приміщень лічильник завжди показував нуль, а в іншому труби ішли транзитом! Я більше не можу вести бізнес."
- Альона Біла: "МТМ вимагає за опалення 50 000 грн за сезон, хоча опалення в приміщенні відрізане!", - розповідає Валерія Морозова.

Зараз на мітингу в мерії підприємці вимагають, що до них вийшли представники влади та допомогли вирішити проблему з Концерном МТМ. За їх словами, величезні нарахування за опалення від КП просто "вбиває" малий бізнес міста Запоріжжя.

Також на мітингу підприємці обурені на правоохоронців, які знаходяться в приміщенні мерії. Вони їх звинувачують в тому, що поліція має захищати громадян, а не владу від громадян.

Станом на зараз до представників малого бізнесу ніхто з представників мерії не вийшов.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1170. Теги: митинг
Поделиться: