Нещодавно на будівлях в центрі Запоріжжя з'явилися нові стріт-арти із патріотичними котиками. Однак частина громадськості виступила проти таких малюнків через те, що вони розміщені на історичних будівлях і їх вирішили замалювати. Тепер же ж голова міського департаменту культури і туризму спробувала висміяти тих, хто критикує цих котиків і заявила, що зараз стріт-арти замальовувати не будуть. Докладніше - "ЗаБор".
Нагадаємо, "ЗаБор" розповідав про появу нових стріт-артів у центрі Запоріжжя із зображеннями "бойових котиків". При цьому частина містян і краєзнавців не підтримала таку ініціативу. Тоді організатори малювання цих котиків заявили, що вони замалюють ті малюнки, що розміщені на історичних будівлях Запоріжжя.
Так, тепер розгорається новий скандал через заяви голови департаменту культури та і туризму Запорізької міської ради, за кураторства якого й проводили ініціативу з малювання нових стріт-артів.
Спочатку голова департаменту Катерина Сімонова у своїй соцмережі виклала відео, де зробила заяву щодо обурення запоріжців з приводу нових стріт-артів з котиками. Там вона повідомила, що якщо людина не має профільної освіти або ж за плечима успішних кейсів - вона, по суті, не має права висловлюватися з того, чи іншого приводу.
Тоді ж чиновниця опубікувала фото графіті на одному з будинків, що є "пам'яткою містобудування" й назвала це зрадою.
Тепер Катерина Сімонова прокоментувала й те, що організатори ініціативи збиралися замальовувати мурали, що розміщені на історичних будівлях.
"Я наполягаю на тому, що це не мурал. Це - стріт-арт, якого дуже багато по всій Європі. Позаду мене теж пам’ятка архітектури, на якій нанесена реклама наркотиків. На всіх локаціях були такі самі реклами наркотиків. Художники, дякуючи їм, абсолютно без бюджетних коштів їх спочатку замалювали, а потім нанесли патріотичних котиків. Якщо десь щось пішло, можливо, трішки більше, ніж хотілося, і якісь пам’ятки були зачеплені, то це все після війни виправиться", - заявила Сімонова в
При цьому начальник відділу охорони культурної спадщини міськради Запоріжжя Ігор Кисліцин там же заявив, що розміщення таких малюнків на будівлях, що є об'єктами культурною спадщиною, мають узгоджувати з їх відділом. Однак да них з приводу цього ніхто не звертався, а отже дозволу на їх розміщення немає.
"Ліворуч від котика висить охоронний знак, що це будинок з державного реєстру охоронних пам'яток України... Тож будь-які зміни з фасадами та будівлями об'єктів культурної спадщини як мінімум вимагають відповідного дозволу. На нашу думку, малювати на пам’ятках архітектури — нецивілізовано як найменше. Адже є багато інших об’єктів, без відповідного правового статусу, на яких можна малювати", - наголосив Ігор Кисліцин.
Варто зазначити, що заява очільниці міського департаменту Катерини Сімонової щодо того, що малюнки на історичних будівлях не збираються замальовувати, викликала неабиякий резонанс у активістів, краєзнавців та культурологинь. При цьому "ЗаБор" перевірив, чи замалювали стріт-арти на об'єктах культурної спадщини і наразі всі малюнки залишаються на будівлях.
Більше оперативної інформації читайте в нашому