В Запоріжжі націоналізували підприємство ЗАлК: деталі

Опубликовано 2024/02/26 - 15:14

Запорізький алюмінієвий комбінат було націоналізовано. Фонд державного майна отримав в управління акції, якими мав право розпоряджатися російський олігарх Дерипаска. На сьогодні Фонд держмайна володіє майже 100% акцій комбінату Запоріжжя. Докладніше - "ЗаБор".

Про націоналізацію Запорізького комбінату повідомив голова Фонду державного майна Віталій Коваль. 

"В управління Фонду перейшла частина акцій заводу, якими мав право розпоряджатися російський олігарх Дерипаска. Вищий антикорупційний суд передав нам 29,54% від акціонерного товариства «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат». Раніше у Фонді уже були понад 68% акцій цього підприємства. Тож на сьогодні їх - 97,5%", - повідомив Віталій Коваль

Варто зазначити, що на сьогодні Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат – єдиний виробник алюмінію в Україні. За даними Фонду державного майна, російські власники за 14 років фактично розграбували підприємство і знищили унікальне виробництво первинного алюмінію.

До того ж нещодавно, 15 лютого 2024 року, стало відомо, що Дерипаска отримав від СБУ заочне повідомлення про підозру за сімома статтями Кримінального кодексу України. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 913. Теги: ЗАлК
Поделиться: