В Запоріжжі на депутати розглянуть перейменування близько 150 вулиць: повний перелік

Опубликовано 2024/02/29 - 16:40

На найближчій сесії міської ради Запоріжжя депутати планують розглянути перейменування 144 вулиць міста. Серед тих, що в черзі на перейменування - вулиці Гагаріна, Глінки, Тюленіна, Пушкіна, площа та проспект Маяковського та інші. Найбільше перейменувань буде в Шевченківському та Дніпровському районах. Докладніше - "ЗаБор".

Загалом під перейменування підпадуть вулиці у 6 районах міста: Вознесенівський, Заводський, Комунарський, Олександрівський, Шевченківський та Дніпровський. Список вулиць на перейменування публікує видання "Відбудова.Запоріжжя" з посиланням на проєкт рішення міської ради.  

Вознесенівський район

- Брянська - Гуляйпільська;
- Зої Космодемʼянської – Миколи Міхновського;
- Гастелло – Івана Огієнка;
- площа Маяковського – майдан Митців;
- Немировича-Данченка – Пластова;
- Павленка – Марини Брацило;
- Адмірала Нахімова – Професора Анатолія Бойка;
- Тамбовська – Токмацька;
- проспект Маяковського – бульвар Марії Примаченко;
- Камʼяногірська – Скіфська;
- Олега Кошевого – Олександра Гапона;
- вулицю Толстого поділять на дві частини та перейменують на вулицю Ніни Ковтун та провулок Вірменський;
- Дивногорська – Якова Пункіна;
- Сергія Тюленіна – Величара;
- Гагаріна – Дмитра Донцова.

Заводський район

- провулок Барнаульський - провулок Тростянецький;
- Глазунова – Павла Глазового;
- Сеченова – Платона Майбороди;
- Насосна – Обергаузенська;
- провулок Бірюсинський – провулок Лірний;
- Адмірала Ушакова – Анатолія Солов′яненка;
- Олександра Невського – Володимира Мономаха;
- провулок Невельського – провулок Олександра Жданенка;
- вулицю Лассаля розділять на дві частини (одну перейменують на вулицю Тіграна Оганнісяна, а другу частину – на вулицю Микити Ханганова).

Комунарський район

- Самарської - Самарської паланки;
- Пржевальського – Асканія-Нова;
- Пристанська вітка – провулок Пристанційний;
- Халтуріна – Левадна;
- Чернишевського – Остапа Вересая;
- Белінського – Митрополита Шептицького;
- Арбузова – Віктора Ляшенка;
- Академіка Карпинського – Енергодарська;
- Крамського – Олександри Екстер;
- Чкалова – Леоніда Каденюка;
- Тушинської – Костя Гордієнка;;
- Дежньова – Успенська;
- Балка Поповка – Балка Попівка;
- Серафимовича – Юрія Баранніка;
- Річкова – Розмаринова;
- Сєрова – Якимівська;
- Чубанова – Домаха;
- Дороніна – Георгія Горшкова;
- 1905 року – Андрія Гайдая.

Олександрівський район

- Гончарова - Лисичанська;
- Пестеля – Михайла Білинського;
- Пушкіна – Архівна;
- провулок Глінки – провулок Керамічний;
- Першотравнева – Захарія Махна;
- Крилова – Олени Пчілки;
- Жуковського – Університетська;
- Тургенєва – Левка Лук’яненка;
- Рилєєва – Пересопницька.

Шевченківський район

- Путійська – Подорожня;
- Тимурівська – Леоніда Бикова;
- Нижегородська – Поліцейська;
- вулицю Вольську розділять на дві частини й перейменують на вулицю Івана Миколайчука та Прилуцьку;
- провулок Бутирського – провулок Барвінковий;
- Кам’янська – Варнацька;
- провулок Берінга – провулок Ромашковий;
- Бірюзова – Бірюзову;
- Єрмолової – Василя Стефаника;
- Академіка Грекова – Молочанська;
- Зорге – Опанаса Андрієвського;
- провулок Герцена – провулок Холодноярський;
- Кутузова – Марка Безручка;
- Качалова – Ярославни;
- провулок Приволзького – провулок Гната Юри;
- Академіка Курчатова – Академіка Валентина Глушка;
- Академіка Павлова – Івана Сошенка;
- вулицю Баранова розділять на дві частини – вулицю Олега Антонова та провулок Лілейний;
- Кольцова – Олександра Кошеля;
- вулицю Менделєєва розділять на дві частини – вулицю Океанську на вулицю Атлантичну;
- Верещагіна – Марії Заньковецької;
- Костянтина Заслонова – Софії Русової;
- Вороніхіна – Краківська;
- Полєтаєва – Василя Шаровського;
- Вересаєва – Михайла Залевського;
- Фонвізіна – Павла Чижевського;
- Стрєльнікова – Міжгірська;
- Раєвського – Сонатна;
- Радищева – Трембітна;
- провулок Свірський – провулок Гарматний;
- Попова – Магдебурзька;
- Суліми – Гетьмана Сулими;
- Степана Разіна – Мішо Хаджійського;
- Шевчука (номери будинків від 1 до 16) – Олександра Савіна;
- Кривоносова – Звягельська;
- Щукіна – Артема Веделя;
- Чайковського – Соломії Крушельницької;
- Докучаєва – Героїв 110-ї бригади;
- Мусорського – Катерини Білокур;
- Тимірязєва – Євгена Адамцевича;
- Мічуріна – Миколи Демочані;
- Нестерова – Володимира Кубійовича;
- Рахманінова – Василя Петрушевського.

Дніпровський район

- Буревісника - Лелеки;
- Бурденка – Ольги Джигурди;
- Ладозька – Дмитра Вишневецького;
- Сусаніна – Ґолди Меїр;
- Хакаська – Незламна;
- Гладкова – Професорки Тетяни Денисової;
- провулок Кубинського – Олега Мельниченка;
- провулок Сурікова – Квітки Цісик;
- Бестужева – Червоної рути;
- Сурікова – Архипа Куїнджі;
- Булавіна – Куренева;
- Багратіона – провулок Ранковий;
- Грибоєдова – Ліцейна;
- Шишкіна – Олександра Мурашка;
- Громової – Оберегова;
- Доватора – Гетьмана Скоропадського;
- Давидова – Очеретова;
- Титова – Акацієва;
- Ржевського – провулок Вовчий;
- Істоміна – Абрагама Коопа;
- Котельникова – Лоцманська;
- Дегтярьова – Буковинська;
- Ковпака – Запорізького Дуба;
- Столетова – Дмитра Коцюбайла;
- Скрябіна – Віктора Пеннера;
- Вишневського – Героїв УПА;
- Єсеніна – Михайлівська;
- Марата – Зборівська;
- Нікітіна – Освітня;
- Отто Шмідта – Пітера Леппа;
- проїзд Леваневського - проїзд Ольги Яфи;
- Ліхачова – Дітріха Тіссена;
- провулок Ломоносова – провулок Алатирський;
- Огарьова – Петера Діка;
- Станіславського – Миколи Яковченка;
- Пугачова – Верхньохортицька;
- Пожарського – Аскольдова;
- Платова – на вулицю Кайдашева;
- Адмірала Лазарева – Архітекторки Бельман;
- Стасова – Житня;
- провулок Писарева – провулок Спасівський.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1206. Теги: переименование
Поделиться: