В Запоріжжі мобілізували чоловіка і проігнорували наявність бронювання: щодо цього пройшов суд

Опубликовано 2024/03/25 - 09:40

Місцевого жителя Запоріжжя ще у 2023 році мобілізували до армії, однак не мали б цього робити. Все через те, що чоловік мав бронювання від мобілізації, як працівник місцевого підприємства. Як розповів мобілізований у військкоматі просто проігнорували наявність бронювання. Він подав позов до суду й цілий рік намагався оскаржити свій призов до армії. Який вирок винесли в суді, докладніше - "ЗаБор".

У матеріалах справи зазначається, що мешканець Запоріжжя працював машиністом тепловозу у залізничному цеху ПАТ "Запоріжсталь". Підприємство забронювало певну кількість своїх військовозобов’язаних працівників, в тому числі цього чоловіка. 

Попри це, 24 травня 2023 року машиніста доправили у військкомат. Вже на наступний день, 25 травня, його призвали на військову службу, а ще через день, 26 травня, чоловік був зарахований до списків особового складу батальйону десантно-штурмових військ ЗСУ.

Щодо цього чоловік подав позов до суду. Там він запевнив, що повідомив уповноваженим особам ТЦК про наявність у нього бронювання, однак ця інформація була проігнорована. У своєму позові чоловік стверджував, що його мобілізували незаконно, а працівників військкомату звинувачував у тому, що вони нібито відмовилися перевірити наявність у нього підстав для відстрочки.

ТЦК з такою позицією не погодився та повідомив суду, що громадянин сам не розповів працівникам військкомам, що має право на відстрочку від мобілізації. Також у ТЦК поскаржилися на те, що підприємство "Запоріжсталь" самовільно змінило військово-облікову спеціальність чоловіка.

Запорізький окружний адміністративний суд вказав, що працівник "Запоріжсталі" дійсно був заброньований до 23 червня 2023 року. Тобто органи ТЦК, нічого не зробили для того, щоб з’ясувати, чи має машиніст тепловозу право на відстрочку від мобілізації.

Суд нагадав, що ТЦК мають обов’язок перевіряти наявність чи відсутність підстав для відстрочки від призову під час мобілізації на військову службу.

Відтак, Запорізький окружний адміністративний суд 19 жовтня 2023 року скасував наказ про мобілізацію цього чоловіка та зарахування його до списків особового складу військової частини.

З рішенням суду у Запорізькому районному ТЦК не погодилися та подали апеляційну скаргу.

Апеляційний суд також вказав, що станом на 25 травня 2023 року машиніст тепловозу дійсно був заброньований. Тому аж 13 березня 2024 року Третій апеляційний адміністративний суд залишив рішення суду першої інстанції без змін.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 5895. Теги: мобилизация военкомат
Поделиться: