В Запоріжжі міський департамент звинувачують у тому, що вони змушували освітян віддати денну зарплату на донат в київську ГО

Опубликовано 2024/01/16 - 15:59

Нещодавно в мережі з'явилась інформація, що запорізьких освітян примушують писати заяви аби віддати свій денний заробіток на донат в громадську організацію в Києві. Це стосувалось вчителів, а от працівникам дитсадків "пропонували" віддавати зарплату за 4 робочі дні. Після суспільного розголосу департамент освіти скасував примусові заяви робітників щодо зарплати, однак відомо, що подібні вказівки щодо донатів були й в інших департаментів. Також з'явилась заява київської ГО, яка фігурувала в цьому скандалі. Докладніше - "ЗаБор".

В Запоріжжі вибухнув скандал навколо Департаменту освіти Запорізької міської ради. Так, працівники шкіл через міський паблік "Запоріжжяінфо" поскаржились на те, що вчителів в добровільно-примусовому порядку "просять" віддати денний заробіток через бухгалтерію Департаменту освіти. Для цього освітян змушували писати спеціальні заяви щодо цього. Цікаво, що пропозиції зробити перерахувати гроші на вказані реквізити самостійно й без заяви - не приймалися. За заявою журналістів Телеграм-каналу, це відбувалось в усіх освітніх закладах.

photo1705059412.jpeg

Також повідомляється, що робітників дитячих садочків пропонували віддати зарплату не за один день на місяць, а один день за тиждень. Таким чином виходить, що працівників "просили" віддавати заробіток за 4 робочі дні.

В мережі повідомляли, що такі вказівки щодо донатів отримували як освітяни, так і робітники інших запорізьких департаментів. 

Відомо, що громадська організація, на яку "просили" задонатити зареєстрована у Києві як "УКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА ЕНЕРГЕТИЧНИХ ІННОВАЦІЙ "ГРІНКУБАТОР". Його керівником є відомий громадський діяч Роман Зінченко. 

Dizayn-bez-nazvi.jpg

Після розголосу в мережі стосовно примусових донатів в ГО "Грінкубатор" зробили заяву щодо цього. Вони заявили, що отримали звернення щодо можливого примусу до пожертв на збір в Запоріжжі. Так, ГО є партнерами КП "Інститут розвитку міста Запоріжжя" й вони проводять збір для ППО Запоріжжя. В громадській організації заявили, що для них важливо щоб всі донати були добровільними та повідомили, якщо стане відомо, що працівників примушували віддавати гроші, то вони повернуть повну суму отриману від підприємства.

"Хочемо розʼяснити ситуацію: 

№1. Для команди ГО Greencubator принциповим є питання добровільної (!) участі в будь-яких благодійних ініціативах. Ми категорично проти будь-яких примусових заходів, а тому закликаємо у жодному випадку не підписувати ніяких заяв та не робити пожертв проти власної волі. 
№2. ГО Greencubator та його засновники з початку повномасштабної війни активно допомагають українським захисникам. І за всю історію волонтерських зборів усі пожертви, які приходили нам для підтримки Збройних Сил України, ППО Повітряних Сил та ППО Сухопутних Військ, надсилалися виключно добровільно. 
№3. Зі свого боку, ми вже зараз розбираємося у ситуації. У випадку, якщо нам стане відомо, що в якомусь з колективних зборів у Запоріжжі був тиск на працівників, ми повернемо всю суму, отриману від підприємства, де це сталося. 
Також, якщо вас змушують до пожертв – повідомте нам про це на електронну пошту info@greecubator.info. Ми шукатимемо можливість вам допомогти", - йдеться в заяві громадської організації.

Так, сьогодні, 16 січня, стало відомо, що після суспільного розголосу щодо примусових донатів Департамент освіти скасував заяви робітників з відрахування одноденної зарплатні до київської ГО.

При цьому невідомо, яка ситуація з іншими міськими департаментами та чи продовжують вони змушувати робітників перераховувати кошти на громадську організацію у Києві.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 4238. Теги: мэрия учителя
Поделиться: