В Україні змінили графіки відключення: в один з днів в Запоріжжі взагалі не вимикатимуть світло

Опубликовано 2024/07/05 - 14:04

В Укренерго повідомили, що на наступні два тижні змінили підхід до відключень світла. Так, в кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів взагалі не буде обмежень. За даними Укренерго для Запорізької області такий день буде 16 липня. Докладніше - "ЗаБор".

Про це розповіли в пресслужбі "Укренерго".

"З 9 по 24 липня в усіх областях будуть змінені графіки відключень. В кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень. В інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку  - взимку та влітку  - і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни", - йдеться в заяві Укренерго.

Для Запорізької області такий день буде 16 липня.

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів такий:

- 9 липня: Дніпропетровська область;
- 10 липня: м. Київ;
- 11 липня: Київська, Хмельницька області;
- 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
- 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
- 18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
- 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
- 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
- 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.

За словами Укренерго це потрібрно для того аби зрозуміти скільки електроенергії споживає певний регіон, коли має до неї доступ без обмежень.

"Аналіз цих даних дозволить в подальшому забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Крім того, ми зможемо отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак. Тобто, це дасть змогу більш точно визначити, де потрібно реалізувати проєкти з децентралізованої генерації в першу чергу і прорахувати оптимальні рішення для кожного регіону", - пише Укренерго.

Там також зазначають, що у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2309. Теги: отключения электричество веерные отключения
Поделиться: