В Україні прогнозують, що обмеження енергопостачання будуть тривати все літо: подробиці

Опубликовано 2024/05/16 - 13:49

В Запоріжжі та області відсьогодні почались погодинні відключення світла для населення. Так, радник прем'єр-міністра України прогнозує, що ці обмеження можуть тривати до серпня, або навіть до вересня. За його словами, основна причина того, що відключення почались саме зараз, у травні, це значне зниження температури повітря. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, сьогодні, 16 травня, в Запоріжжі та Запорізькому районі протягом дня застосовані графіки відключення світла. Вони будуть проходити у 3 черги.

Так, відключення світла у населення можуть тривати до серпня-вересня. Таку думку висловив радник прем'єр-міністра України, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко на брифінгу.

"Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів", - заявив Бойко.

Так, за його словами, саме в цей період атомна генерація буде виходити з активної фази ремонтів, а в енергосистемі ще буде присутня велика кількість сонячної генерації. Також знизиться навантаження на енергосистему шляхом все ще теплої, але вже не спекотної погоди, пояснив Бойко. 

"Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли розпочатися трохи пізніше, якби не така холодна погода", – зауважив Бойко.

Він пояснює, що зі зниженням температури населення почало активно використовувати обігрівальні прилади й в енергосистемі утворився дефіцит навіть з урахуванням активного імпорту електроенергії.

"З метою втримання енергосистеми у збалансованому стані й недопущення аварій диспетчери були вимушені вдаватися до екстраординарних заходів і застосовувати вимкнення споживачів", – заявив Юрій Бойко. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1556. Теги: электричество веерные отключения
Поделиться: