В Україні офіційно озвучили цифри втрат ЗСУ - до 40 тисяч (відео)

Опубликовано 2024/02/26 - 22:40

Вчора Президент України озвучив цифру втрат наших військових - 31 тисяча. А вже сьогодні секретар Комітету з нацбезпеки Роман Костенко зробив уточнення, що наші втрат у війні - до 40 000 загиблих. Він виходив з розрахунку - 31 тисяча полеглих воїнів + 7000-8000 зниклих безвісти. Детальніше - "ЗаБор"

Нещодавно голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія закликав Зеленського розкрити дані про втрати України у війні, щоб суспільство зрозуміло, що ці цифри "не такі великі, як вони самі собі уявляють".

І от вчора і сьогодні вже лунають офіційні заяви. 

"31 тисяча військових загинули в цій війні. Не 300 тисяч, не 150 тисяч, що там бреше Путін зі своїм брехливим колом. Але, тим не менш, кожна ця втрата – це великі втрати для нас", – сказав Зеленський під час пресконференції 25 лютого.

Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Адже це дасть ворогові фору й розуміння, як змінилась ситуація на полі бою. 

Водночас глава держави додав, що нині співвідношення сил з армією Російської Федерації складає 1 до 7. А для того, щоб ЗСУ могли відтіснити росіян, необхідне співвідношення 1 до 1,5. 

Зеленський вкотре наголосив, що для України стратегічно важливо не втратити людей.

Сьогодні, 26 лютого, секретар Комітету з нацбезпеки Роман Костенко зробив уточнення до заяви Президента, кількість втрат - до 40 тисяч. Він врахував і тих, хто пропав без вісті. А їх 7-8 тисяч. 

Відповідно до закону України, бійця не можна вважати загиблим, допоки не буде евакуйоване його тіло. Проте часто це зробити неможливо, оскільки воїн міг загинути під час виконання бойового завдання на окупованих територіях або тих, куди наразі неможливо дістатися силам оборони, — заявив офіцер ЗСУ та волонтер Мирослав Гай.

Але цифри втрат української армії у війні проти Росії, які офіційно озвучили в Україні, різко відрізняються від підрахунків офіційних осіб США.

Як пише The New York Times, незалежний аналіз цій заяві дати не вдалося. Так, у США ще минулого літа оцінювали цю цифру набагато більшою. Зокрема, за даними Вашингтона, на той момент було вбито близько 70 тисяч українців і 100-120 тис. було поранено. При цьому втрати російських військових, за словами офіційних осіб, були приблизно вдвічі більші.

Зеленський натомість заявив, що хоче протистояти російській пропаганді та іншим оцінкам, які поставили втрати Збройних сил України на набагато вищий рівень. Його заява пролунала тоді, коли українські війська, як заявили американські журналісти, відступають на більшій частині лінії фронту, а окупаційна армія здійснює наступальні операції на сході та півдні. Тиждень тому РФ захопила місто Авдіївка, яка довгий час залишалась українською фортецею на сході. Останніми днями ворожі війська повільно просуваються на захід, намагаючись закріпитися в цьому районі. ;

Просмотров: 385. Теги: память война
Поделиться: