В окупованому Криму росіяни відкрили виставку з вкрадених пам'яток Запорізької області (фото)

Опубликовано 2023/10/02 - 13:06

В тимчасово окупованому Криму росіяни відкрили виставку, експонатами якої є знахідки з Кам'яної могили, яка знаходиться в Запорізькій області. Їх російські окупанти викрали та вивезли на початку 2023 року. Докладніше - "ЗаБор"

Як повідомили у Спілці археологів України, капсульну експозицію "Дім риби" на священній горі Кам'яна могила" відкрили на території заповідника Херсонес Таврійський в Криму. Виставлені об'єкти належать до Музейного фонду України й зберігались в історико-археологічному заповіднику "Кам'яна могила" під Мелітополем. Звідти вони були вкрадені після окупації.

За даними з російських ЗМІ, виставку відкрили в кінці вересня й триватиме вона до 8 жовтня. Також там уточнюється, що експозицію награбованих в Запорізькій області знахідок розташували у холі малої зали Візантійської експозиції.

Ще у травні 2023 року росіяни відкрили у Криму першу виставку зі 120 археологічними артефактами, які вкрали з Кам’яної могили. Серед них були петрогліфи, стародавні предмети побуту, кераміка та знаряддя камʼяної доби.

Тоді заступниця міністра культури Катерина Чуєва розповідала, що контакт із колективом музею "Кам’яна могила" втратили ще минулого року – коли територія потрапила під окупацію.

Довідка:

Кам'яна могила – це пам'ятка давньої культури, розташована поблизу Мелітополя (смт Мирне) у Запорізькій області над річкою Молочною. Це пагорб природного походження з печерами та гротами, що слугував вівтарем для язичницьких обрядів. В ньому знайдено декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень – петрогліфів, хронологія яких охоплює період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя (XXIV-XXII тис. до н. е. до X-XIII ст.).

З 2006 року Кам'яна могила є претендентом на включення до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2008 році отримала статус Національного історико-археологічного заповідника.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 315. Теги: Крым
Поделиться: