Українські жінки руйнують стереотипи про гендер в професії: реальні вакансії у Запоріжжі

Опубликовано 2024/02/28 - 21:34

Від початку повномасштабної війни в Україні спостерігається дефіцит кадрів у багатьох сферах ринку праці. За даними Державної служби зайнятості на 1 лютого 2024, в Україні мали статус безробітного 101,4 тис. осіб. З них чоловіків – 24,9 тис. осіб (або 24%), жінок – 76,5 тис. осіб (або 76%).

Через призов чоловіків на захист країни виникла нестача кадрів у будівництві, на промислових виробництвах в агросекторі – тобто серед професій, які прийнято вважати «чоловічими».

Зазначимо, раніше існувало близько 450 спеціальностей, де жінкам заборонялося працювати через важкі та шкідливі умови праці, зокрема у галузях металообробки, будівництва, залізничного транспорту тощо. З 2017 року в Україні було скасовано поділ професій за статтю, хоча стереотип про суто "жіночу" та "чоловічу" роботу продовжував існувати. Втім, війна вплинула на уявлення, щодо підхожої роботи відповідно гендеру.

Металургія з жіночим обличчям

На «Запоріжсталі» працюють понад 2000 жінок, які на власному прикладі доводять, що металургія тримає стрій зокрема завдяки їхній праці, силі, витримці і професіоналізму. Яна Плешивенко – машиністка крану цеху холодного прокату «Запоріжсталі», працює на комбінаті близько 30 років. Тут вона побудувала свою кар’єру та навіть особисте життя. На робочому місці Яна познайомилася із майбутнім чоловіком, а згодом на комбінат прийшов працювати і їх син.

«Від початку повномасштабного вторгнення чимало наших колег-металургів долучилися до лав Сил Оборони України і нині захищають Батьківщину. Проте підприємство має працювати, промисловість має діяти, аби ми могли бути опорою для наших захисників та захисниць. Саме тому ми, жінки, з ще більшою відповідальністю та наснагою стаємо до роботи, подекуди в професіях, які у суспільстві прийнято вважати «чоловічими». Наші жінки сильні і незалежні професіонали, які руйнують стереотипи щодо суто «чоловічої» і «жіночої» роботи. Бо на шляху до перемоги – ми всі рівні та згуртовані», - зазначає Яна.

Яна каже, прийшла свого часу на «Запоріжсталь», аби реалізувати себе на професійному щаблі, як то кажуть «стати на ноги».

«Я не шкодую про своє рішення обрати комбінат першим і єдиним місцем роботи у житті. Тут є те, що особливо цінується у бентежні часи – стабільність. Я відчуваю себе захищеною. Працюючи тут, ми пережили епідемію коронавірусу, кризи і зараз під час війни продовжуємо працювати, бо попереду багато роботи з відбудови країни після омріяної перемоги. І я впевнена, жінки нарівні з чоловіками стоятимуть біля витоків відродження нової вільної та незалежної України», - наголошує Яна.

Гендерна рівність: в професії всі рівні

Наразі роботодавці готові залучати жінок на нетипові посади, а українки активніше відгукуються на такі вакансії та проходять перекваліфікацію. У Запоріжжі такі можливості надає комбінат «Запоріжсталь», який розгорнув програму з оплачуваним навчанням на професію «машиніст крану» - як для жінок, так і для чоловіків.

Як зазначається в пості на Facebook сторінці підприємства, термін навчання на професію – від 3 місяців. Після працевлаштування працівнику надається соціальних пакет, страхування, при необхідності – корпоративний транспорт та гуртожиток, є можливість бронювання. Вакансія машиніста крана відкрита, як для жінок, так і для чоловіків.

Окрім того на підприємстві доступні інші вакансії -  підручний сталевара, розливник сталі, ковшовий, електромонтер тощо. Пошукачі можуть звертатися у відділ кадрів підприємства по буднях з 8.30 до 17.00 за адресою м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 або за телефоном +38 (067) 415-29-81.

Просмотров: 453. Теги: Запорожсталь работа
Поделиться: