Україна отримала можливість гарантувати звільнення окупованої Запорізької АЕС - Зеленський

Опубликовано 2023/09/29 - 16:52

Президент Зеленський повідомив, що Україна отримала можливість гарантувати деокупацію та звільнення від російських військ Запорізьку АЕС в Енергодарі. Завдяки чому це сталось, докладніше - "ЗаБор".

Україна увійшла до складу Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Це дозволить впливати на рішення, які обов’язкові для виконання усіх членів  цієї організації. 

Про це повідомив у традиційному вечірньому зверненні у четвер, 28 вересня, президент України Володимир Зеленський. 

“Будемо робити все, щоб реалізувати перший пункт нашої Формули миру – ядерну та радіаційну безпеку. Та гарантувати повне звільнення нашої Запорізької атомної станції від російських окупантів та убезпечення України й усієї Європи від російського радіаційного шантажу”, - заявив український лідер.

Як повідомила пресслужба Міністерства енергетики України, 69 країн на Генеральній конференції МАГАТЕ підтримали резолюцію про повернення Запорізької АЕС під контроль України. У резолюції МАГАТЕ висловлюється серйозна стурбованість тим, що Російська Федерація не прислухалася до попередніх закликів Ради керуючих негайно припинити всі дії проти та на ядерних об’єктах в Україні та вивести свій військовий та інший персонал із Запорізької атомної електростанції.

Міністр енергетики України Германа Галущенка в ефірі національного телемарафону заявив, що членство України в Раді керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії наблизить деокупацію Запорізької атомної електростанції.

"Це дійсно дуже важливо, те що вчора було рішення відповідно Генеральної конференції МАГАТЕ і це голосування, яке дало нам можливість потрапити до Ради керуючих", - сказав Галущенко.

За його словами, це дуже важливий інструмент і Україна тепер буде мати право прямого голосу в цій інституції.

"Це потрібно для того, щоб питання наблизити максимальне питання деокупації Запорізької станції", - сказав міністр.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1748. Теги: АЭС Зеленский Владимир МАГАТЭ
Поделиться: