У Запоріжжі вперше за 70 років побачили червонокнижного великого осетра (фото)

Опубликовано 2024/10/23 - 15:54
Осетер з Червоної книги України

Осетер з Червоної книги України

В Запоріжжі у річці Дніпро чоловік впіймав червоногкнижну рибину - великого осетра. Востаннє їх бачили у нашому регіоні близько 70 років тому. Осетер занесений до Червоної книги України. Детальніше - "ЗаБор"

У запорізькій акваторії ріки Дніпро виловили великого осетра.

Як раніше пояснювали фахівці Запорізького природоохоронного патруля, у запорізьку акваторію р. Дніпро повернувся червонокнижний вид риби сімейства осетрових — осетер російський.

Даний вид мешкав тут до будівництва Каховської ГЕС у 50-х роках минулого століття. Після підриву росіянами цієї греблі осетрові почали повертатися. 

Водночас співробітники Запорізького рибоохоронного патруля припускали, що осетер міг потрапити до Дніпра з Херсонського осетрового заводу. Його було затоплено внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС.

До зведення Каховської ГЕС осетер заходив туди на нерест із Чорного моря. Після руйнування ГЕС російськими військами шлях для міграції осетрових у запорізьку акваторію знову відкрито.

Осетер занесений до Червоної книги України. Він поширений у басейнах Чорного, Азовського, Аральського і Каспійського морів.

Осетер живе у морі, а для розмноження заходить у річки та може підійматись вверх до 1000 км від гирла. У СРСР був об'єктом промислу заради цінної чорної ікри.

Згідно з даними МСОП, більш ніж 85 % видів осетрових знаходяться під загрозою зникнення, що робить їх найвразливішою групою видів.

 

Переглядів: 3820. Теги:
Поділитися: