Операція за методикою Феррацці рятує пацієнтів із вродженими серцевими вадами від раптової зупинки серця
У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше провели дві складні операції за методикою Феррацці — її застосовують для пацієнтів із ризиком раптової серцевої смерті. Це рятівне втручання тепер доступне і в Запоріжжі. Детальніше — "ЗаБор".
Уперше в місті такі операції провели 53-річному та 69-річному пацієнтам із гіпертрофічною кардіоміопатією — вродженим серцевим захворюванням, при якому потовщується серцевий м’яз і порушується нормальний потік крові. У деяких випадках ця хвороба передається у спадок і не має жодних симптомів, поки не призведе до серцевого нападу.
Методика, яку застосували в Запоріжжі, — це розробка італійського кардіохірурга Паоло Феррацці. Вона передбачає видалення частини серцевого м’яза, яка перекриває вихід крові з лівого шлуночка. У деяких випадках також коригують роботу клапанів. Операція триває кілька годин і потребує точного попереднього моделювання серця пацієнта.
До операційної команди увійшли професор Костянтин Руденко з Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова та лікар В’ячеслав Осауленко із Запорізької обласної лікарні. Один із них проходив річне навчання у самого Феррацці, а тепер допомагає розвивати цю практику в Україні.
За словами лікарів, раптова зупинка серця — одна з найпоширеніших причин смерті у світі. В Україні щороку фіксують понад 40 тисяч таких випадків. Вижити можна лише в перші 4–6 хвилин після зупинки серця, якщо поряд буде медик або людина, що вміє робити СЛР.
До цього часу українці, яким було потрібне подібне втручання, змушені були звертатися до закордонних клінік. Тепер — це доступно в Запоріжжі.