У Запоріжжі руйнується багатоповерхівка: люди змушені затикати величезні тріщини в стінах ганчірками (фото, відео)

Опубликовано 2023/03/25 - 19:49

Багатоповерхівка по вулиці Сєдова у Запоріжжі руйнується через прорив водогону. Там тріщать та обсипаються стіни. До проблемного будинку у лютому приїжджав навіть в.о.мера Анатолій Куртєв. Після цього виконалась частина аварійних робіт, а також зміцнили вікна, однак будинок продовжує руйнуватися. Наразі в управляючій компанії небезпеку для жителів будинку заперечують. А міська влада, недивлячись на те, що виділила гроші, каже, що проведення робіт з ремонту будівлі може початися аж під кінець 2023 року. Докладніше - "ЗаБор".

Причиною руйнації будинку у Запоріжжі називають підтоплення, яке сталося через прорив водогону під офісним приміщенням на першому поверсі. При цьому, як розповіли мешканці "Суспільному", будівля почала "тріщати" ще у грудні 2022 року.

Деякі жителі будинку зараз змушені затикати щілини ганчірками, бо в квартирах холодно. При цьому за словами місцевих жителів, тріщини в оселях продовжують розширюватись, а зі стін і стелі обсипається штукатурка. Так, деякі тріщини у стінах досягають 10 см. Через руйнацію будинку у деяких жителів перекосилися віконні та дверні отвори.

У січні Запорізька міська рада ухвалила рішення провести у ній капітальний ремонт. До проблемного будинку ще на початку лютого приїжджав секретар міської ради Запоріжжя Анатолій Куртєв. Тоді він оглянув квартири місцевих жителів та поспілкувався з фахівцями науково-дослідного інституту про те, як запобігти подальшій руйнації будинку.

"Я дуже прошу, щоб ви зараз подивилися по цьому дому. Хто знаходиться в наймі, перший поверх, який там стан з комунікаціями. Як вони робили? Є там зауваження чи немає. Є там порушення чи немає. Обов'язково з'ясувати це питання. І це стосується не тільки цього дому. В нас такі питання практично по всім будинкам. Тому треба посилити контроль і подивитися щоб такого не сталося, як в цьому будинку", - заявив тоді Анатолій Куртєв, передає телеканал МТМ.

Після цього частину аварійних робіт виконала управляюча компанія "Надія" - на першому поверсі розкрили підлогу, ліквідували витік та замінили гнилі труби. Міські служби зробили зміцнення вікон, аби уникнути подальшого руйнування будівлі.

Однак минулого тижня у сусідній нежитловій квартирі знову прорвало трубу, а потім в іншій опалювальну систему, розповідають місцеві жителі. За словами однієї мешканки, працівникам управляючої компанії "Надія" доручили збивати у помешканнях людей штукатурку, але ці роботи не проводились.

При цьому майстер керуючої компанії Людмила Колотухіна заявляє, що замовлення на збивання штукатурки отримали від мешканців лише однієї квартири і там роботи були виконані.

"У середині лютого біля кожного під’їзду було розміщене оголошення з номерами телефонів нашого диспетчера щодо збивання штукатурки в квартирах. Поки ніхто не звертався. Після другої просадки будинку, звісно, маячки почали розкриватися. Зараз ми ліквідували прорив, і я думаю, що будинок буде стабілізуватися. Тепло туди відучора вже не подаємо, тому що саме опалювальна система будинку проривалася 4 рази", - заявила майстер в коментарі "Суспільне".

Вона також заявила, що нинішній стан будинку не несе загрозу його мешканцям, несучі конструкції не розсуваються, а щілини зашиватимуть вже під час капітального ремонту.

Як розповіли "ЗаБору" місцеві мешканці, заступник начальника департаменту ЖКГ також запевняє, що будинок не зруйнується і проживати в ньому людям безпечно. За її словами, потрібен час, щоб закінчилося осідання фундаменту, і тільки після цього, можливо, буде приймати рішення про наступні дії.

Жителі будинку розповіли, что незважаючи на швидку реакцію  департаменту ЖКХ, однак так і залишилося наполовину відкритим питання з усуненням недоліків по покрівлі.

"В пятницу был проектант, который делал проект на нашу крышу и какой-то человек, который может устранить все недостатки по кровле. Но кто ему будет оплачивать эти работы и сроки на устранение, никто назвать не смог. Непосредственно директора (или представителей) предприятия, который накосячил с кровлей увидеть не удалось. По словам проектанта, он за границей", - розповіли місцеві жителі.

Як розказала "ЗаБору" одна з мешканок дому (вона просила не назвати її ім'я та прізвище), департамент й справді дуже швидко зреагував на їх запит. Вони приїхали зробили перемички між вікнами та стінами, але не на всіх поверхах. За її словами, зробили лише зі 2 по 4 поверхи, всього 9 штук. 

"Они буквально на следующей неделе приехали, сделали эти перемычки, но не на всех окнах. На 5-ом этаже окно просто страх. Вот они поставили на втором у некоторых, третий и четвертый этаж. Всё. Ну, где посчитали нужным. Всего 9 штук. Но это было сделано, да на следующей неделе. Они приехали обрезали у нас деревья, при чем и живые и неживые. На том всё", - розповідає жінка.

За її словами, тільки 17 березня вони дізналися, що міська рада Запоріжжя виділила гроші на ремонт їх будинку. Однак у департаменті заявили, що все може початися лише під кінець 2023 року.

"Я пыталась дозвонится в департамент. Говорю: "скажите когда будут, хотя бы приблизительно, сроки по тендерам, по закупкам, по ремонту?". Они говорят - "ничего не знаем, но скорее всего ближе к концу года". Я говорю - "так он же развалится", - каже жителька.

Жінка розповідає, що мешканці будинку в шоці і з того, що заявила керуюча компанія "Надія" у матеріалі "Суспільному", щодо безпечності проживання у домі. За її словами, тріщини в деяких квартирах сягають 7-10 см, а з верхніх поверхів падають глиби штукатурки. 

Жінка каже, що вони вже відмовилися від опалення в будинку і навіть готові відмовитися на деякий час від води, тільки щоб пришвидшити осідання будинку. У міській владі ж розводять руками і не можуть назвати скільки точно треба часу для цього процесу. Вона каже, жителі будинку лише хочуть знати, коли пройде осідання будинку, що буде після цього і як їм жити в таких умовах зараз, якщо влада спланувала ремонт лише на кінець 2023 року.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2153. Теги:
Поделиться: