У Запоріжжі пройшла протестна акція біля скандального будівництва: подробиці (фото, відео)

Опубликовано 2023/05/29 - 16:35

В суботу, 27 травня, у Південному мікрорайоні Запоріжжя місцеві мешканці провели протестну акцію, щодо забудови території МАФами. Особливо їх турбувало "будівництво", що з'явилося два тижні тому прямо під багатоквартирним будинком. За їх словами забудовник декілька років нічого не робив, а за два тижні до кінця оренди почав "будівництво". Цікаво, що на акції, окрім журналістів, були присутні міські депутати, а от від виконавчої влади ніхто не з'явився. Детальніше - "ЗаБор".

В Запоріжжі на Пісках 27 травня, пройшла протестна акція проти забудови території біля житлових будинків МАФами. Мешканці мікрорайону обурені свавіллям та безпорадністю міських чиновників, а також їх несмаком.

Чому люди проти будівництва на Пісках?

Забудовник взяв в оренду ділянку землю ще декілька років тому. Там поставили забор, однак так нічого й не будували. Однак, за словами місцевих мешканців, для того, щоб ще подовжити оренду даної ділянки, забудовник вирішив огородити більшу територію і поставити там забор. Запоріжці кажуть, впевнені в тому, що на цьому місці нічого будувати не будуть. 

"Ми на документах бачили, що в них 30 травня, останній день п'ятирічної оренди. Вони за 5 років нічого не зробили і тут отаке захоплення. Ми почали писати: Куртєву 15 травня, Інспекцію благоустрою, Комунарську районну адміністрацію, прокуратуру, в ДІА писали. І, звісно, вони ж мають право 30 днів нам не відповідати. На що ми, звісно, почали дзвонити, кричати, допоможіть, бо в нього ж оренда спливає. Він же ж це й зробив чого. В п'ятницю ввечері, за два тижні до закінчення своєї оренди і за два тижні оце виросло, як гриб. Працювали з генераторами, швидко", - розповіла місцева мешканка.

Крім цього місцеві мешканці заявляють, що замість торгового центру, який вказаний в паспорті об'єкта, на загородженій території  встановили "будки", які дуже схожі на МАФи. Тобто якщо і будуть тут щось ставити, то не по проєкту.  За словами мешканців, вони телефонували "відповідальній особі" Андрію Шкоді, що вказаний на паспорті об'єкта. Однак, як пізніше виявилося, він є "архітектором" даного проєкту.

Місцеві мешканці заявляють, що забудовник встановив забор із порушенням будівельник норм. Так, за їх словами, повинна бути відстань від будинку до будівництва 16,5 метрів. Однак цей пункт не був дотриманий.

За словами мешканців, забудовником є Антон Кокойло, який володіє і ресторанним комплексом "Водограй" на Волні.

"ЗаБор" отримав документи, які підтверджують, що саме він є орендарем та забудовником ділянки землі на "Ромаксі" на Пісках. 

Представниця Земельної комісії, депутат міськради Регіна Харченко повідомила, що ТОВ "Крокус ЛТД", який і є забудовником, не має заборгованості з оренди. Однак за її словами, компанія має багато земельних ділянок і навіть вже зареєструвала об'єкт майже на 2 000 м.кВ. на вулиці Новокузнецькій, також у Південному мікрорайоні Запоріжжя.

Варто зазначити, що на протестній акції жителів Пісків були присутні також два депутати міської ради Запоріжжя, зокрема Регіна Харченко та Олег Коломоєць. До речі лише Коломоєць представляв Комунарський район, інших депутатів чомусь не було. 

"На земельну комісію, от на тому тижні, прийшли активісти з цього будинку з роздруківками, з планами, зі схемою, з усім що вони вже отримали стосовно цієї ситуації. Ми чесно, навіть, на земельній комісії в шоці від оцього безладу. В чому полягає ситуація. Первинно, земельну ділянку оцьому забудовнику видавали під великий об'єкт, якийсь торговий центр мега крутий, він мав забудувати. І якщо я не помиляюся там оренда якихось мохнатих років, десь 2005 чи 2006 років. Ця земля стояла, стояла нікому не потрібна, грошей, мабуть, не було на будівництво. І в цього забудовника закінчується термін оренди договору. Що він вирішив? Він вирішив, там де в нього основним проєктом мала бути стоянка чи якесь замощення, втюхати оце от", - розповідає Регіна Харченко.

Варто зазначити, що обидва депутати висловили занепокоєння щодо ситуації, що склалася, та пообіцяли місцевим мешканцям допомогти їм розібратися із даним питанням.

Мешканці ж настроєні рішуче і якщо дій від влади не буде, вони погрожують кардинальними мерами зі свого боку. 

До того ж мешканці будинку, до якого впритул поставили забор, обурені з приводу того, у що вже починає обертатися це "будівництво". Так, територію за забором вже деякі люди почали використовувати, як туалет.

Просмотров: 1406. Теги: Пески
Поделиться: