У Запоріжжі дезертира засудили на 4 роки тюрми

Опубликовано 2023/05/28 - 11:03

Апеляційний суд Запоріжжя позбавив волі за ухилення від служби військовослужбовця. Засудили його на 4 роки. До того ж спочатку чоловік отримав умовне покарання, але потім рішення було переглянуто.  Детальніше - "ЗаБор".  

Як стало відомо із "Судового репортера", ще  3 березня 2022 року наказом командира військової частини чоловіка призначили на посаду стрільця. Більш того, його зарахували до списків особового складу.

Але ще 16 червня він покинув місце служби і тільки 4 листопада сам звернувся до правоохоронців. Обвинувачений не був на службі без поважних причин, стверджується у матеріалах справи.  І проводив час на власний розсуд та вживав алкоголь.

У суді чоловік визнав провину, розкаявся і пояснив, що майже з перших днів вторгнення РФ захищав Україну. Наприкінці березня минулого року отримав вогнепальне осколкове поранення правого стегна і стан його здоров'я погіршувався. Після повторного лікарняного мав повернутися на службу, але померла колишня дружина і він вирішував питання опіки над дитиною. Обвинувачений підтвердив, що мав проблеми з алкоголем, але коли прийшов до тями, то одразу звернувся до правоохоронців.

Перша інстанція засудила чоловіка до 5 років позбавлення волі, з випробувальним терміном 2 роки.

Прокурор оскаржив це рішення і вимагав 7 років ув'язнення. На його думку, суд безпідставно врахував щире каяття обвинуваченого, який свою провину визнав лише після дослідження всіх доказів, щоб уникнути суворого покарання.

Умовне покарання, на думку прокурора, сприятиме поширенню аналогічних злочинів і вплине на боєздатність військових підрозділів.

Суд апеляційну скаргу задовольнив частково. Він скасував вирок і виніс новий.

У рішенні наголошується, що в умовах війни військовослужбовці мають бути високо дисциплінованими та мати високу моральну й патріотичну свідомість. Натомість обвинувачений понад 4 місяці не виконував свій конституційний обов'язок із захисту Вітчизни і це впливає на боєздатність армії.

Умовне покарання натомість сприятиме обвинуваченому в тому, щоб надалі ухилитися від військової служби. Йдеться про те, що під час іспитового строку засуджений зобов'язаний періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації за місцем свого проживання.

Апеляційний суд не погодився з прокурором, що обвинувачений нібито не щиро розкаявся, адже чоловік, зрозумівши помилку, сам звернувся до правоохоронців.

Колишнього військовослужбовця засудили до 4 років ув'язнення.  Вирок він отримав 18 травня.

Просмотров: 1359. Теги: дезиртир тюрьма
Поделиться: