Цього тижня на Хортиці запрацював комплекс Запорозька Січ: графік роботи, безпекові обмеження та ціни

Опубликовано 2024/05/10 - 09:53

У середу, 8 травня, в Запоріжжі на острові Хортиця, вперше від початку повномасштабної війни, для відвідувачів відкрився історико-культурний комплекс Запорозька Січ. В заповіднику розповіли, що комплекс працюватиме 5 днів на тиждень з 10-ї до 18-ї години. Також там розповіли, які безпекові обмеження для відвідувачів, яка вартість входу та скільки можна буде перебувати на території. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, в Запоріжжі планують відкрити історико-культурний комплекс Запорізька Січ, який знаходиться на Хортиці. Інформацію про відкриття, неофіційно, підтвердили в робітники заповідника. Працівники заповідника (неофіційно) та підприємці, що працюють на Хортиці заявляли про відкриття на 1 травня. Але пізніше заповідник офіційно прокоментував цю інформацію й заявив, що вони не відкриваються ні 1 травня, ні на Великдень, ні 9 травня. 

Після цього заповідник офіційно спростував цю інформацію, повідомивши що відкриття переноситься через облаштування укритті на території комплексу.

Нагадаємо, офіційна дата відкриття комплексу "Запорозька Січ" на острові Хортиця стала відомо минулими вихідними. Тоді, після візиту в.о. міністра культури та інформполітики, міська влада повідомила, що історико-культурний комплекс відкриється вже 8 травня.

Так, вже цієї середи комплекс "Запорозька Січ" відкрився для відвідувачів вперше від початку повномасштабної війни, тобто вперше за майже 2,5 роки. В Національному заповіднику "Хортиця" розповіли деталі того, як працюватиме комплекс.

Графік роботи:

-  дні роботи: з середи по неділю (включно).
-  час роботи: з 10:00 до 18:00.
-  каса з продажу квитків працює до 17:30.

Вартість вхідного квитка:
-  дорослі – 60 грн;
-  школярі, студенти, пенсіонери – 30 грн;
-  дошкільнята, люди з інвалідністю І та II груп, учасники бойових дій – безплатно.

В заповідники зазначають, що у зв'язку з безпековою ситуацією діють певні правила та обмеження щодо відвідування комплексу. Так, в заповіднику повідомляють, що:

- одночасно на території комплексу можуть знаходитися не більше 20 відвідувачів;
-  час перебування відвідувача на території комплексу не має перевищувати 30 хв;
-  у разі оголошення сигналу «повітряна тривога» комплекс зачиняється, а відвідувачі мають негайно пройти до укриття, облаштованого в будівлі Музею історії запорозького козацтва. ВХІД ДО УКРИТТЯ ВІДКРИТО З 10:00 ДО 18:00;
-  у разі вимушеного виходу з території комплексу, або переривання екскурсії через оголошення сигналу "повітряна тривога", самостійні відвідувачі зможуть повернутися до огляду комплексу протягом дня, у який придбано квиток, екскурсанти - впродовж 7 днів з дня придбання екскурсії.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1174. Теги: Хортиця
Поделиться: