Типові помилки при виборі генератора для дому

Опубликовано 2023/01/26 - 19:33

Не всі підходять до вибору електрогенератора з достатньою ретельністю. Дуже часто під час цього допускаються одні й ті ж помилки, які потім стають причиною виникнення різних проблем.

Зникнення світла в сьогоднішніх українських реаліях — звичайна річ. Планові та аварійні відключення застосовуються на всій території України. Можливі навіть повні блекаути тривалісю кілька днів. Тому виникає цілком закономірне бажання убезпечити себе та свою сім’ю від пов’язаних з цим проблем.

Жителі приватних будинків в таких ситуаціях перебувають у більш виграшних умовах. На відміну від жителів багатоквартирних будинків вони можуть купити генератор для дому та використовувати електроенергію, котру він вироблятиме. Тому функціонуванню життєвоважливої електротехніки буде продовжуватися в звичному режимі.

Та на жаль, не всі підходять до вибору електрогенератора з достатньою ретельністю. Дуже часто під час цього допускаються одні й ті ж помилки, які потім стають причиною виникнення різних проблем. Зараз ми розберемо найчастіші з них та рекомендуємо вам зробити все необхідне, щоб їх не допустити.

Вибір генератора за типом палива

Існує техніка чотирьох типів:

  • дизельна;
  • бензинова;
  • газова;
  • газ-бензин.

Найчастіше вибір стоїть між дизельними і бензиновими. Проблема в тому, що користувачі неправильно оцінюють свої потреби, не ознайомлюються належним чином з характеристиками і перевагами кожного типу. Тому не можуть вибрати той генератор, який найкраще підійде для їхніх умов.

Дизельні добре підходять для постійного вироблення енергії. Вони здатні довгий час працювати без перерв, потребують меншої кількості палива, мають значний ресурс. Але купувати такий для резервного електропостачання немає сенсу. Коштуватиме він значно дорожче, габарити та вага у нього більші. Але серйознішою проблемою є те, що вони можуть взагалі не запуститися на морозі.

Бензинові моделі нормально запускаються за будь-яких погодних умов, коштують менше, мають невелику вагу і розміри. Працювати здатні до 10 годин без перерв, чого цілком достатньо для резервного електропостачання в більшості випадків.

Неправильний розрахунок потужності

З метою економії багато хто вибирає генератор з недостатньою потужністю. Результатом є те, що він або не може живити навіть життєвонеобхідні прилади, або ж не витримає навантаження, якщо підключається додаткова техніка. Тому потужність потрібно вибирати з запасом. Це робиться так:

  • спочатку потрібно підрахувати сумарну потужність електроприладів, які вмикатимуться одночасно, і додати до отриманої суми 20-30% (це буде потрібна номінальна потужність);
  • розрахувати пускові струми за тим же принципом (це буде максимальна потужність).

Важливий момент — якщо в найближчому майбутньому ви плануєте придбати новий електроприлад, який також працюватиме від генератора, він повинен бути врахований обов’язково.

Надмірна економія

Не купуйте найдешевший генератор. Ця техніка, як і будь-яка інша, — чим дорожча, тим краща. Принаймні, у більшості випадків. Занадто дешевий прилад може мати неякісну збірку, низький ресурс, слабкий двигун та інші проблеми. Тому економія може стати причиною ранньої поломки.

Просмотров: 284. Теги: генератор электричество
Поделиться: