Святкування Дня Незалежності України в Запоріжжі з 2005 по 2022 роки. Як це було?

Опубликовано 2023/08/24 - 11:10

Як у Запоріжжі відзначали День незалежності минулого десятиліття - з 2005 по 2022 роки? Кореспонденти сайту "ЗаБор", починаючи з 2005 року (рік заснування сайту) слідкує за життям міста Запоріжжя. Тож ми вирішили зазирнути у минуле та нагадати запорожцям, як в нашому місті святкували День Незалежності останні 17 років.

Отже, якщо відстежити святкові події за роками, то можна помітити, як свято набирало все більшого значення і ставало дедалі масштабнішим. З початком військових дій на Донбасі, свято почали проводити із проходженням силовиків та виставкою збройної техніки.  Але через повномасштабну війну в Україні з 2022 року масові заході у Запоріжжі не проводяться. Так, і у 2023 році всі масові заходи, які були приурочені до Дня Незалежності України 24 серпня, в Запоріжжі були скасовані. Як повідомили  в Запорізькій ОВА,  на території регіону святкування мають відбуватися онлайн і з дотриманням усіх норм безпеки.

2022 рік

24 серпня 2022 року, в День Незалежності в України російські терористичні війська практично протягом доби тримали мирних жителів країни під загрозою. Було побито рекорд загальної кількості оголошених повітряних тривог - 189. А ось у Запоріжжі фіксувалася найтриваліша тривога - майже 14 годин.

2021 рік

До 30-х роковин Незалежності України по всій Запорізькій області було заплановано та проведено багато урочистих, культурних та спортивних заходів. У Запоріжжі активні святкування стартували з 20 серпня. Проте основні події відбулися 23 та 24 серпня.

24 серпня пройшов  урочистий марш патріотів до Дня Незалежності  та забіг у рамках проєкту "30 років. Спортивні та незалежні".

Також в цей день на Хортиці відбулось урочисте проходження військових, виставка військової техніки та виступ військових оркестрів на Майдані Героїв.

23-24 серпня в парку Перемоги  пройшов  Уїк-енд Незалежності у Запоріжжі. На гостей чекали цікаві флешмоби, тематичні фотозони, дитячі локації з аніматорами, фестиваль фарб Холі та багато інших розваг та активностей. Головною подією свята став Hand Made Quest. Учасники виконували завдання та боролися за головний приз – 4 путівки до Європи.

Також 24 серпня на каскаді фонтанів «Райдуга» відбувся фестиваль до 30-х річниці Незалежності України: урочистості за участю керівників області та міста, а ввечері відбувся святковий концерт солістів та творчих колективів міста та області. Серед зіркових гостей був уродженець Запоріжжя, відомий хореограф Влад Яма.

Напередодні ДняНезалежності , на оновленому оглядовому майданчику Музею історії запорізького козацтва на Хортиці, відбулося перше у світі перманентне лазерно-проекційне шоу. Проекція була на небо, курган та пороги Хортиці.

В цей же день, 23 серпня,  також відбувся концерт симфонічного оркестру біля Концертної зали імені Глінки. "Фішкою" виступу також стало світлове та лазерне шоу з анімацією на фасаді філармонії.

240405158.jpeg

2020 рік

До Дня Незалежності та Дня прапора у Запоріжжі пройшла низка культурних заходів. 21 та 22 серпня відбувся святковий концерт у театрі ім. В. Г. Магара та пройшов Парад колясок і Гараж сейл біля міського Палацу дитячої та юнацької творчості.

23 серпня стартували урочистості на честь Дня прапора України на острові Хортиця. В цей день до Запоріжжя мав завітати й Президент України Володимир Зеленський.

Саме свято День Незалежності святкували на Хортиці на території Історико-культурного комплексу "Запорізька Січ. Тут виступали актори театру ім. В. Магара, виконавці обласної філармонії та провідні запорізькі рок-гурти.

DSC_0661-1024x683.jpgDSC_0714-1024x683.jpg

2019 рік

У 2019 році святкові заходи у Запоріжжі стартували на бульварі Шевченка з урочистої  ходи "Марш волі". Тут зібралися декілька тисяч осіб, які пройшлися центральним проспектом. Для їхнього просування перекрили ліву смугу руху. Учасники маршу скандували: "Схід і Захід разом!", "Смерть ворогам!". У руках учасники тримали плакати та транспаранти з такими написами: "Марш волі", "Незалежність і жодних компромісів" тощо. Не обійшлося і без партійної символіки. Закінчився марш на майдані Героїв.

67895036-2446702648892586-3438865041279942656-n.jpg69238352-2304552476248961-3982401300141703168-n.jpg

2018 рік

У зв'язку з Днем Незалежності запорожці відпочивали 3 дні, бо вже п'ятниця була неробочою. Через це, багато хто вирушив на курорти і вже вдень 23 серпня на трасі утворилися пробки. Така сама ситуація була й увечері в неділю. У ці дні було спекотно, але через сильний вітер, море штормило.

В Запоріжжі ж на День Незалежності пройшов Військовий парад. В урочистій ході взяли участь близько півтисячі військових.

На святкуванні Дня незалежності у Запоріжжі виступала Вєрка Сердючка. Відзначити державне свято на площі Фестивальні прийшло близько двох тисяч людей.

Виступ Сердючки завершив помпезний салют на центральній площі.

DSCN3797.jpgDSCN3818.jpg

2017 рік

24 серпня 2017 року ознаменувалося святковою ходою, маршем патріотів та виступом військового оркестру, який грав всесвітньо відомі хіти. Також у День незалежності України до Запоріжжя прибули синьо-жовті прапори та прапори із зони АТО. Прапори вивісили перед Запорізькою облдержадміністрацією у рамках акції "Велика українська хода".

marsh02.jpg

flagi.jpg

2016 рік

24 серпня 2016 року, у Запоріжжі у 25-ті роковини Незалежності України відбувся святковий парад. Від площі Маяковського до площі Героїв колоною пройшли воїни АТО, волонтери та представники влади.

Цього дня відбувся святковий концерт "на чолі" з Ольгою Поляковою, яка заспівала пісню про сепаратиста. Ольга несподівано стала для багатьох хедлайнером концерту до Дня Незалежності у Запоріжжі. Пояснювалося це симпатією запорізького губернатора Костянтина Бриля до "головної" білявки України Ольги Полякової. При цьому патріотично налаштоване населення висловлювалося категорично проти виступу Полякової на головному українському святі.

s_Uq_GY18_Wdo0.jpgfoto_10-_1_.jpg2015 рік

Цього дня у Запоріжжі пройшов парад центральним проспектом, відкрили новий дитячий майданчик у парку Трудової слави і навіть поставили пам'ятник Путіну зі снігурем.
parad_l_flag_zahod.jpg

2014 рік

23 серпня, у День національного прапора, окрім підняття українського стягу, у місті пройшов автопробіг за участю діаспор. Цього ж дня відбулися виступи кінного театру та чемпіонат світу зі стронгмена. А ввечері пройшла патріотична хода.

А 24 серпня на Набережній відбулася вітрильна регата та флешмоб "Молодь за мир". Неподалік Набережної пройшла акція "Стрічка за стрічкою", де активісти безкоштовно розповсюджували жовто-блакитні стрічки.

Також традиційно у Запоріжжі відбулася урочиста хода від бульвару Шевченка до площі Фестивальної. А самі гуляння відбулися у парку "Дубовий гай". Тут провели благодійний концерт під гаслом "За Україну". Під час концерту збирали допомогу у вигляді необхідних речей для військовослужбовців.

Цього року настрої були відверто не святковими та люди щодня стежили за зведеннями з фронту.

1913059.jpgimage342.jpg2013 рік

24 серпня 2013 року на пл. Фестивальній відбувся концерт до Дня Незалежності. На заході виступили гурт "Реал О", Джанго, Олександр Пономарьов та Таїсія Повалій

Цікаво, що ще о 18.00 Пономарьов та Повалій співали у Києві (теж на вулиці). І люди навіть мали враження, що народ обдурили і "зірки" не приїдуть. Але вони прибули вчасно. Цікаво, що на той час головною зіркою на сцені вважали саме Повалій (хто ж знав, що потім вона стане зрадницею і збіжить з України на росію).

Джанґо, до речі, був сюрпризом для публіки. Він не анонсувався.

Вечір, можна сказати, був присвячений бенкету губернатора Олександра Пеклушенка і бізнесмена Євгена Анісімова, більш відомого, як "Смотрящий".

На вечорі влаштували телеміст з регіонами, де переплутали прізвище людини "Смотрящего" в Енергодарі. Так, секретаря міськради назвали замість Пєкшин – Пєшкін.

Так само, завдяки організаторам, городянами дали досхочу посміятися з Януковича.

Апофеозом свята стала презентація нового мегафонтану, який  мали збудувати на місці старого на пл. Фестивальної. І гроші на фонтан мав дати саме Анісімов.
sin_luka.jpgfontan1.jpg2012 рік

24 серпня 2012 року у Запоріжжі відзначали 21 День Незалежності України. І якщо у 2011 році влада організовувала святкову ходу з перекриттям проспекту, то у 2012-му хода була лише для націонал-патріотів, для яких, втім, проспект також перекрили.

Люди із прапорами ВО "Свобода" пройшлися з бульвару Шевченка до площі Фестивальної. А вже на площі під наглядом міліції виголосили урочисті промови.

Міні-концерти цього дня пройшли у парках Запоріжжя (Дубовому Гаї, парку Перемоги). Глядачів на ці концертні заходи зібралося зовсім небагато, переважно – пенсіонери.

Головний святковий концерт відбувся на каскаді фонтанів "Райдуга". Тут виступали запрошені зірки - Євгенія Власова та Стас Шурінс.

marsh2.jpgzriteli1.jpg

2011 рік

24 серпня 2011 року відзначали круглу дату – 20-річчя від Дня оголошення Незалежності України. Цього дня було одразу дві святкові ходи. Одна з ранку – від патріотів, а друга ввечері – від влади та Партії регіонів.

Цього ж дня відбулося урочисте підняття прапора України на острові Хортиця. Так, цей флагшток став найвищим в Україні і прапор підняли на висоту 90 метрів (на кургані поряд із музеєм Запорізького козацтва). Через цей флагшток навіть вибухнув скандал, у зв'язку з тим, що влада на час встановлення флагшоку зняла хрест з кургану. Втім, згодом хрест повернули.

Цього ж дня, на честь святкової дати, запорізький спортсмен проплив 18 км навколо острова Хортиція.

У день святкування, 24 серпня, офіційну святкову ходу очолювали Борис Петров (губернатор), Володимир Кальцев (секретар міськради), Павло Матвієнко (голова облради) та Олександр Сін (мер Запоріжжя).

Офіційна процесія рухалася від вул. Лермонтова до пл. Фестивальною центральним проспектом. Стартували о 18.00 і рухалися двома смугами руху. З одного боку – перші особи міста та області, з іншого – коні та спасівці.

Бютівців, мабуть, не пустили в колони і вони, як бідні родичі, йшли тротуаром, а не дорогою. Натомість прапори Партії регіонів були довкола - флагоносці з прапорами ПР замикали кожну колону від району міста та області. Так, у парадній ході взяли участь усі райони Запоріжжя та Запорізької області.

Коли офіційна колона вийшла на Фестивальну площу, Сіна навіть "затерли" у другий ряд, правда потім він таки прорвався до першого. А на самій площі політики змішалися з народом. Потім був концерт (за участю запорізьких зірок) і невеликі сутички націоналістів та російськомовних «роботяг» напідпитку. Патріотично налаштована молодь збиралася біля Обласного центру молоді, де відбувався концерт запорізьких (україномовних) гуртів. Тут був епіцентр скупчення вишиванок.

Вже до 20.00 площу заполонил народ. А о 21:45 пройшов салют.

kazaki.jpgden_nezavisimosti-3.jpg

2010 рік

Святково-урочисті заходи до Дня Незалежності України у 2010 році проходили у Запоріжжі з 20 по 24 серпня. До свята традиційно покладалися квіти до пам'ятника Шевченка, 23 серпня (на День прапора) піднімали прапор перед облдержадміністрацією. 24 серпня (кульмінація) пройшла демонстрація патріотів по тодішньому пр.Леніна, а загальноміське святкування відбулося у Дубовому гаю.

sveti2.jpgflag2.jpg

2009 рік

У 2009 році запорізькі патріоти почали скаржитися, що місцева влада якось ігнорує День Незалежності України. Тому активісти організували збирання патріотів на площі Поляка (вул. 12 квітня) біля фонтану на непарному боці проспекту Леніна. Тут були розгорнуті банери "ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ", "ДЕНЬ ВІДРОДЖЕННЯ НАЦІЇ", піднято державні прапори та сформовано колону для урочистої ходи від площі Поляка до площі Фестивальна.

На бульварі Шевченка до молодіжної колони приєдналися представники проукраїнських партій та громадських організацій. А вже на площі Фестивальній відбувся святковий мітинг. Після маршу Молодіжна організація "НЕБО" запросила всіх охочих до Хортиці для святкування.

Як і попередні роки, у 2009-му запорожці також їздили святкувати День Незалежності в Гуляйполена черговий "Махнофест".

2008 рік

24 серпня 2008 року відзначили святковою ходою патріотів Запоріжжя від бульвару Шевченка до площі Фестивальної.

У парку Гагаріна анонсувалися: парад ретротехніки від автоклубу "Фаетон", байкер-шоу від клубу Silver Star, показові виступи спортсменів Центру бойового мистецтва "Спас", музичний нон-стоп від ді-джеїв, солдатська кухня. Також локальні свята пройшли біля різних місцевих ДК та клубів.

Але головною подією до Дня незалежності став третій Махнофест у Гуляйполі.

2007 рік

День незалежності у 2007 році кожен відзначав по-своєму, багато хто просто рванув до моря. Все ж таки - три вихідні. Неформали, журналісти та інші творчі одиниці організовували нашестя на Гуляйполе. Тут проходив другий Махнофест (перший був у 2006 році). Ті, хто залишався в Запоріжжі знову "тішили" комунальні служби сміттям, розбитими фонтанами та ліхтарями.

Концерт групи "Бумбокс" мав відбутися у Запоріжжі у нічному клубі SOVA у ніч із 25 на 26 серпня. Проте, замість виступу модної групи, відвідувачі побачили іншу виставу - людей у масках та бронежилетах.

2006 рік

24 серпня 2006 року Україна мала відзначати 15-річчя своєї Незалежності. Однак у зв'язку із трагедією під Донецьком, святкування перенесли на 26 серпня. Втім, в Запоріжжі 24 серпня все ж таки проходила «в'яленька» демонстрація.

Незвичайно вирішили відзначити День Незалежності українські літератори та музиканти. Вони провели Махнофест в Гуляйполі на батьківщині анархіста Нестора Махна.

2005 рік

Організація самого святкування була млявою. Були приїжджі фольклорні колективи та місцева самодіяльність. Натомість на вулиці було багато людей, які хотіли свята і свято перетворилося на народні гуляння. А перед Днем Незалежності в Запоріжжі пройшов фестиваль хіп-хопу.

Просмотров: 1470. Теги: День Независимости патриотизм
Поделиться: