Скандальне будівництво у Запоріжжі, чи справа про міцного господарника

Опубликовано 2022/12/18 - 08:33

Опозиційна платформа - За життя - це відоме проросійське партійне угрупування, яке нині заборонено. Але багато його представників нікуди не ділися. Деякі активно співпрацюють із окупантами, інші (ті що залишилися на не окупованій території) продовжують жити в українському суспільстві. Зараз мова про одного із таких представників.

Хто ж у нас на Запоріжжі нині гордо носить у кишені депутатський мандат від цієї партії, і чим встигли відзначитися ці «народні обранці», доки їхню політсилу не оголосили поза законом?  Для прикладу візьмемо представника «найгуманнішої професії» - лікаря. Іван Курпаяніді, депутат обласної ради від ОПЗЖ, керівник обласного медичного центру серцево-судинних захворювань.  

Читаємо Фейсбук Івана, який він почав вести перед виборами, 9 жовтня 2020 року, і припинив одразу після виборів, 13 грудня. Пише: вирішив іти у депутати, бо дефіцит бюджету  медицини у Запорізькій області - понад 400 мільйонів гривень.

Чому Курпаяніді пристав саме до ОПЗЖ? Аргументує, що владні «папєрєднікі» виявилися повністю некомпетентними, а «ОПЗЖ – это общенациональная политическая сила… мы не будем трагично разводить руками, а будем усердно трудиться на общее благо» (тут і далі – оригінальний  стиль Фейсбуку І.Курпаяніді).

Але звернемося до фактів.  28.02.2018 року Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації видав наказ №243, яким ухвалив витрати на капітальний ремонт очолюваного Іваном кардіоцентру у сумі 31 мільйон 110 тисяч 779 гривень!  

Ще 3 серпня 2018 року ОМЦССЗ оголосив про тендер на ремонтні роботи. В тендері перемогло ТОВ "АМД Будсервіс" з пропозицією в 26 020 432 гривні.

Це якось дисонує з наступними, через 3 роки,  передвиборчими заявами Курпаяніді щодо «мизерного финансирования, губительного реформирования и полного отрыва от реальности нынешнего руководства – я не смог остаться в стороне. Кто если не мы? Кто если не я?».  Адже насправді «оторванные от реальности руководители» виділили більше мільйона доларів на комплексний капремонт поліклініки і стаціонару комунального кардіоцентру обласної ради.

Але ситуація із «міцним господарником» доволі цікава. Здавалося б, з цими грошима можна було б розвернутися,  але… вони не освоєні і досі. А ситуація з комплексним ремонтом обласного кардіоцентру має шанси розростися до потужного скандалу з міжнародним розголосом.

Справа в тому, що гроші на подібні проекти виділяються з місцевого бюджету і з Державного фонду регіонального розвитку. Там задіяні і кошти міжнародних донорів. Вони фінансують вирішення глобальних українських проблем, сподіваючись допомогти нашій державі на шляху до цивілізованого міжнародного співтовариства. Зарубіжні донори вкрай негативно ставляться до спроб пускати гроші не за призначенням, а тим більше розкрадати їх.

Міжнародні організації охоче фінансують програми підвищення енергоефективності бюджетної сфери України. Утеплити збудовану за радянськими стандартами лікарню мінеральною ватою і панелями, і таким чином зменшити на порядок регулярні витрати на її опалення – це проект, який має високі шанси отримати зарубіжні кошти для реалізації.

На фейсбук-сторінці Івана Курпаяніді є гарне фото входу до керованої ним медустанови, який виглядає саме так: будова, обличкована панелями, під якими можна вгадати пластини мінвати. Красиво! Однак ті, хто бачив зблизька всю будову обласного кардіоцентру, заперечать: то ж тільки вхід.

Але інші поверхи не завершені, стирчить вата, панелей немає. Можливо на них грошей не вистачило?  Але ні, гроші виділялися, а от з належним виконанням робіт за отримані кошти не склалося.

14 травня 2020 року у ЄРДР зареєстроване кримінальне провадження 42020081060000019 за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем  - це до 12 років ув’язнення з конфіскацією.

Згідно з матеріалами справи від 14.05.2020, вона розглядалася за фактом розтрати коштів посадовими особами КНП "Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань" за попередньою змовою з керівником ТОВ "АМД Будсервіс" та іншими невстановленими особами.

У справі наведені покази свідків. Що «під час проведення робіт, пов’язаних з облицюванням фасадної частини корпуса КНП «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» зазначалось використання металевих листів товщиною 0,05 см., а фактично встановлювали листи товщиною 0,02 см. Вказані випадки мали системний характер і під час виконання інших додаткових робіт». Що замість металочерепиці «Monterrey Ruuki Plus» використовувалася черепиця кустарного виготовлення. Та ще багато іншого.  

Але… останнє судове засідання по справі пройшло  влітку 2021 року. Так, 21 липня 2021 року слідчий Нацполіції звернувся до І.Курпаяніді стосовно доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, згідно ухвали суду від 20 липня. І усе!

Але далі – тиша. Іншими словами, мовчить власник кардіоцентру, обласна рада, і не реагує прокуратура. Це зовсім незрозуміло, адже працівники ОМЦССЗ кажуть, що їхній керівник має тісні зв’язки з найвищим керівництвом прокуратури. До того ж, він депутат обласної ради, якій і належить ОМЦССЗ!

Отже, чомусь вигідно замовчувати цю справу і не давати їй ходу.

Довідка:

Іван Курпаяніді вперше став керівником ОМЦССЗ (Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань) у 2010 році. Вдруге - наприкінці 2014 року, здобувши перемогу у конкурсі на заміщення вакантної посади. За даними ЗМІ, не без допомоги замголови Запорізької ОДА.

Цікаво, що раніше головного лікаря звинувачували у тому, що він веде бізнес на стороні. 

Переглядів: 4728. Теги: кардиодиспансер
Поділитися: