Шокуючі тарифи у модульному містечку Запоріжжя: переселенці отримали рахунки на десятки тисяч гривень (фото)

Опубликовано 2025/03/12 - 11:12
Переселенці в модульному містечку отримали величезні рахунки

Переселенці в модульному містечку отримали величезні рахунки

Переселенці, які проживають у модульному містечку в Запоріжжі, скаржаться на захмарні рахунки за комунальні послуги. Деякі родини мають сплатити понад 25 тисяч гривень, а сума в платіжках на одну людину сягає 4100 гривень. Причина – загальний лічильник на все містечко, через що витрати розподіляються рівномірно між усіма мешканцями, включаючи дітей та порожні кімнати. Детальніше – "ЗаБор".

Мешканці наголосили, що така ситуація з платіжками вже спостегрігаєтся тривалий час. Нагадаємо, що "ЗаБор" у 2024 році писав,  про ситуацію в модульному містечку на Пісках. 

Так, Зпорізька міська рада звітувала про можливість усім, хто втратив житло, або чиє житло пошкоджено внаслідок бойових дій, безкоштовно проживати в модульному містечку на Пісках. Під безкоштовно малося на увазі відсутність орендної плати та наявність плати за комунальні послуги. Люди ще в минулому році скаржилися на те, що плата за комуналку в модульному містечку не співрозмірна умовам, у яких вони знаходяться. У середньому тоді виходило по 900 гривень за електроенергію з людини.

Взимку 2023-2024 років ця сума зросла до 1500 гривень за одну особу. Про такі високі тарифи повідомив "Forpost".

"У нас нарахували 4800 гривень на людину, а нас шестеро, – розповіла Ірина, яка разом із дітьми була змушена переїхати з окупованого Донецька. Мешканці пояснюють, що причиною таких тарифів є єдиний лічильник на все містечко, через що витрати на електроенергію, воду та інші послуги розподіляються рівномірно між усіма, включаючи дітей, порожні кімнати та навіть боржників.

Володимир, який проживає в модульному містечку з дружиною, отримав рахунок на понад 7 тисяч гривень, хоча два тижні перебував у лікарні. "Нам усе тут розподіляють по тому лічильнику. Це реально дуже шокуюче", – сказав він.

Олена з Приютного також обурена такими тарифами та об'ємами споживання. "Мені з дитиною нарахували 20 кубів води. Це ж нереально!" – поскаржилася жінка.

Це містечко є транзитним місцем розміщення переселенців із 2015 року. Хоч містечко повністю залежить від електроенергії, тариф для них залишився таким самим, як і для газифікованих будинків – 4,32 грн/кВт·год. У КП "Запоріжремсервіс" пояснюють, що виставляють рахунки згідно з чинними договорами. Якщо уряд не ухвалить окрему постанову, тариф залишиться незмінним.

Для порівняння, у модульному містечку Львова діють спеціальні умови, що дозволяють знизити тарифи. Влада Запоріжжя пообіцяла розглянути це питання найближчим часом.

До відома: 

За кордоном, у модульному містечку неподалік від Бадена вартість койко-місця складає 420 євро, незалежно від віку мешканця – дорослого чи дитини. У цю суму входять усі комунальні послуги, включно з інтернетом. Якщо людина безробітна, оплату повністю покриває держава, переводячи кошти безпосередньо з рахунку джобцентру на фервальтунг, оскільки всі модульні містечка належать місту.

Для біженців, які працють, передбачена знижена ставка – 369 євро за койко-місце, а різницю компенсує субсидія, якщо людина визнана малозабезпеченою. Жителі користуються загальними кухнею, туалетом і душем, розрахованими на 6 і більше осіб. Також передбачена безкоштовна пральня – до 20 пральних машин на кілька сотень мешканців (у середньому 300).

Кімнати в контейнерних модулях площею до 10 кв. м розраховані на чотири койко-місця з двоярусними ліжками. Зазвичай заселяють по двоє, але можливе підселення. Вартість такої кімнати становить 840 євро для двох осіб, 1260 євро для трьох і 1680 євро для чотирьох.

Для порівняння: оренда двокімнатної квартири під Штутгартом або Кельном коштує близько 600 євро (WM), а трикімнатної під Дрезденом чи в Герліці – 700 євро.

З економічної точки зору, таке розміщення вигідне для місцевого бюджету: за мінімальних витрат місто отримує дохід від оренди контейнерів, еквівалентний вартості двокімнатної квартири. Особливо з огляду на дефіцит доступного житла в регіоні та його високу ціну. У перспективі влада може прагнути залучити всіх мешканців таких містечок до роботи, на відміну від нинішнього стану, де проживають переважно або літні люди, або працюючі громадяни.

Переглядів: 1138. Теги: ВПО
Поділитися: