Що загрожує тим, хто ухиляється від мобілізації?!

Опубликовано 2022/07/20 - 14:49

Українці, які ігнорують повістки до військкомату, притягають до кримінальної відповідальності. Проте це не звільняє чоловіків від мобілізації і вони можут повторно отримати повістку. Детальніше - "ЗаБор".

Роман Лихачов з волонтерського руху "Адвокати ЗСУ" повідомляє, що усі, кого засудили за статтею "Ухилення від призову за мобілізацією", можуть підлягати мобілізації та повторно отримати відповідні повістки. 

Стаття кримінального кодексу за "ухилянство" від мобілізації карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Варто зазначити, що у Єдиному реєстрі судових рішень станом на 15 липня вже є 8 вироків за цією статтею. Кожному з обвинувачених суд призначив покарання з іспитовим строком від 1 до 3 років. 

Судові справи вже є у таких областях:

- Закарпатській (5);
- Волинській (1);
- Львівській (1);
- Сумській (1).

Так, наприклад, у Волинській області засудили чоловіка. Йому призначили 1 рік іспитового строку. Схожа ситуація була на Львівщині, коли чоловік проігнорував повістку, а згодом – вимогу з'явитися на медкомісію.

А от в Івано-Франківській області суд визначив заставу за "ухилянта" у розмірі понад 24 тисячі гривень. Повідомляється, що чоловік прибув з міста Кам'янське Дніпропетровської області. Так, він став на облік до військкомату, пройшов медкомісію і отримав повістку для відправлення до військової частини, але проігнорував її.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 7010. Теги:
Поделиться: