Що чекає на чоловіків, які до 18 травня не оновлять свої дані в ТЦК?

Опубликовано 2024/05/15 - 18:23
Що чекає на чоловіків які до 18 травня не оновлять свої дані в ТЦК?

Що чекає на чоловіків які до 18 травня не оновлять свої дані в ТЦК?

Після  18 травня за порушення обліку військовозобов’язаних будуть виписувати штрафи. Щоб оновити свої дані, надається 60 діб. Самі ж суми штрафів підняли у 30 разів. У разі несплати штрафів і не оновлення даних,  настає кримінальна відповідальність. Але це ще не всі зміни в законі. Детальніше – «ЗаБор».

На засіданні 9 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №10379 від 25.12.2023 щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. Поки що, закон підписано Головою Верховної Ради та очікує підпису Президента.

До 18 травня військовозобов’язані чоловіки повинні оновити свої дані в Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки для військового обліку.  

У випадку невиконання цього передбачено штраф. Тому, відповідно до законопроєкту, за порушення обліку спочатку буде стягнення у розмірі 17000 грн. Якщо його не буде сплачено, буде виписано штраф на 25500 грн. У разі несплати ні вперше, ні вдруге настає кримінальна відповідальність – позбавлення волі від 3 до 5 років позбавлення волі.   

Згідно з законом, працівники ТЦК можуть накладати штрафи на місці, якщо вони помітили порушення. Щоб виписати штраф, їм потрібно мати документи, які підтверджують порушення письмово або усно. Якщо особа вважає, що штраф був неправомірним, його можна оскаржити, і якщо оскарження має підставу, воно може бути успішним.

Ці положення не застосовуються у випадку, коли особисті дані військовозобов'язаних можуть бути отримані через електронні системи та державні бази даних.   

Адвокат порталу "ЗаБор" дав своє пояснення стовно норм закону. Так, з 18 травня військовозобов'язаним буде надаватись 60 діб для оновлення даних. І якщо за ці 60 днів хтось цього не зробить, то тільки по їх завершенню будуть застосовуватись штрафні санкції.

Просмотров: 1136. Теги: война военкомат мобилизация
Поделиться: