Про можливість застосування ядерною зброї росією розповіли британська розвідка та український генерал

Опубликовано 2024/06/21 - 15:54

Росія постійно використовує ядерну зброю, як те, чим можна налякати українців, а також чим можна шантажувати західних партнерів. Зокрема британська розвідка заявляє, що рф може готувати ядерний удар по заходу України. Так, військовий експерт та колишній заступник голови Генштабу ЗСУ заявив, що наразі росії немає сенсу завдавати такого удару. Однак на його думку, до цього слід готувати населення заходу України. Докладніше - "ЗаБор".

Секретар РНБО України Олександр Литвиненко у інтерв'ю The Times висловив думку, що Путін може віддати наказ про застосування тактичної ядерної зброї, якщо його армія буде розбита. Тим часом британський The Telegraph лякливо розмірковує, чи не спровокує Кремль дозвіл на використання зброї класу НАТО для завдання ударів по цілях на території РФ

Військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці й заступник начальника Генштабу (2006-2010 рр.) Ігор Романенко в інтерв'ю "ТСН" заявляє, що наразі росії немає сенсу завдавати ядерного удару. За його словами, подібні погрози від Путіна лунають вже не вперше.

"Якщо об’єктивно аналізувати ситуацію, то зараз зовсім не той час, коли Росії було б доцільно застосовувати ядерну зброю. По-перше – вони наступають, тому звичайним конвенційним озброєнням вирішують питання. По-друге – з військової точки зору, використання ядерного озброєння на лінії зіткнення, спричинить чимало проблем у тієї сторони, яка її застосує, а це дуже важкі наслідки", - розповів Ігор Романенко.

Він додає, якщо Росія застосує ядерну зброю проти України, то отримає жорстку реакцію від наших союзників.

"Американці вже висловилися на цю тему. Якщо Росія застосує тактичну ядерну зброю проти України, то вони знищать у відповідь усі структури збройних сил РФ, які знаходяться на території України. Причому зроблять це конвенційною зброєю (яка підлягає контролю з точки зору міжнародних договорів). Тобто це дуже суттєва заява – лишається вірити, що американці саме так і зроблять. Але нам потрібно готуватися до можливих ризиків", – зауважує Ігор Романенко.

Водночас за його словами, інформацію про можливу ядерну загрозу потрібно доводити саме цивільним українцям, які проживають у західних регіонах.

"Людям потрібно розповідати, як саме діяти в умовах ядерної загрози, де шукати укриття, як себе поводити та убезпечити. Таку роботу потрібно виконувати, цивільне населення має бути готовим до можливих викликів та наслідків", - наголосив генерал-лейтенант у відставці.

На питання журналістів про те, чому британська розвідка вказує про можливий ядерний удар саме по західному регіону України, експерт відповів:

"Росіяни вважають, що там проходять основні логістичні маршрути, якими нам постачають озброєння та військову техніку. Тому окупанти хочуть зробити це місце непридатним для проживання та перебування людей, і відповідно, обірвати усі можливі логістичні маршрути. Адже район з радіаційним забрудненням потрібно буде оминати. Гадаю, що саме у цьому росіяни бачать військовий сенс".

Експерт не виключає, що попередження про можливе використання ядерної зброї Росією по заходу України може так і залишитися попередженням.

"В умовах війни, ми маємо опрацьовувати всі можливі сценарії, а передусім найгірший з них. На мою думку, зараз росіяни не підуть на використання ядерної зброї, їм це недоцільно на 95%. Але, як відомо, Путін непередбачуваний. Він бачить, що вікно можливостей, яке для нього на пів року відкрили американці, потроху зачиняється. Але ніхто не знає, що може стрільнути у хворій голові диктатора, може трапитися будь-що", – підсумовує Ігор Романенко.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 400. Теги: Россия
Поделиться: