Нікопольській завод феросплавів
В рамках кримінальної справи, пов'язаної з незаконним заволодінням державними коштами в 2014 році службовими особами ПАТ КБ «Приватбанк», проведена ревізія майна Нікопольського заводу феросплавів. Детальніше - "ЗаБор".
Співробітники Південно-Східного міжрегіонального управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) провели огляд майна, переданого в управління, яке належить АТ «Нікопольський завод феросплавів». Це було зроблено за дорученням керівництва Нацагентства. До списку активів увійшли:
Майно було передано в управління згідно з рішенням слідчого судді Шевченківського районного суду Києва від 27 грудня 2024 року. Це рішення ухвалено в рамках кримінальної справи, пов'язаної з незаконним заволодінням державними коштами в 2014 році службовими особами ПАТ КБ «Приватбанк», серед яких фігурують колишні акціонери банку, зокрема олігарх Ігор Коломойський.
Досудове слідство з'ясувало, що керівники «Приватбанку» у 2014 році незаконно привласнили понад 19 мільярдів гривень, виділених Національним банком України на рефінансування банку. Ці кошти були забезпечені сумнівними кредитними угодами, в тому числі майновими правами на активи, такі як Нікопольський завод феросплавів.
Після огляду буде підготовлено звіт, на основі якого АРМА оголосить конкурси на відбір оцінювача та управителя для цього активу. Також будуть проведені ринкові консультації. Активи згодом будуть виставлені на платформі Prozorro для аукціону.
Варто зазначити, що АТ «Нікопольський завод феросплавів» є одним з найбільших виробників феросплавів у Європі та світі, займаючи 11% світового ринку.