Після укусу кліща у мешканки Запоріжжя діагностували інфекційну хворобу, яка викликає ускладнення серцево-судинної системи

Опубликовано 2024/04/23 - 12:16

У квітні в Запоріжжі стартував сезон кліщів й місцевих жителів просять бути обережними, адже вони є переносниками інфекційних захворювань. Стало відомо, що після укусу кліща у мешканки Запоріжжя підтвердила хвороба Лайма. Це інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця. Докладніше - "ЗаБор".

Про це повідомили в пресслужбі міської ради Запоріжжя.

Там попереджають мешканців Запоріжжя бути обережними. За їх інформацією, впродовж минулого року до лікарні звернулося 14 пацієнтів з укусами, з них у однієї запоріжанки за результатами аналізів підтвердилась хвороба Лайма.

Небезпека цього захворювання у тому, що симптоми з’являються не одразу, або ж людина спочатку не звертає на них уваги. Так, це може бути загальна слабкість, незначне підвищення температури тіла, висипи на шкірі. Далі стан може погіршуватись.

"Хвороба Лайма небезпечна тим, що спочатку проходить майже безсимптомно, а потім перетікає у хронічну форму. В такому випадку виникають ускладнення нервової або серцево-судинної системи. І потім людині може знадобитись не один рік, щоб вилікувати наслідки. Тому краще одразу звертатись до інфекціоніста, якщо відчуваєте безпричинне підвищення температури, слабкість або раптові шкірні висипи. Ігнорувати такі симптоми не можна", - сказала лікар-інфекціоніст Наталя Лучко.

Лікарі просять запоріжців бути обережними на природі. Також зазначають, якщо виявили на тілі кліща, краще самостійно його не витягувати, адже є ризик інфікування при пошкодженні комахи. Спеціалісти радять одразу звертатись до хірурга-інфекціоніста для безпечного видалення кліща.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 740. Теги:
Поделиться: