В Запорізькій області підготовка до осінньо-зимового періоду повністю завершена, - заявляє Запорізька ОДА. Водночас на випадок незапланованих відключень електроенергії через російські обстріли на об’єктах критичної інфраструктури планується забезпечити додатковими генераторами та когенераційними станціями. Наразі обладнання закуплене, але ще не встановлене. Детальніше – "ЗаБор".
Запорізька область завершила необхідні роботи з підготовки до осінньо-зимового періоду. Про це
Водночас в обласній адміністрації не виключають, що через російські удари в місті та області можуть виникати перебої з електропостачанням.
«Перерва в постачанні електроенергії на території Запорізької області може бути більше, ніж 8 годин. Через цей час генератори мають зупинити, перезаправити і провести їхній технічний огляд. Тому передбачаються дублюючі генератори для КП «Водоканал». Японське агентство міжнародного співробітництва «JICA» надасть генератори для двох основних підйомних станцій ДВС-1 та ДВС-2. Це найпотужніші водозабори у м. Запоріжжя, які виробляють до 99% питної води на підконтрольній території України. Також оголошено тендерну процедуру на придбання частотних перетворювачів», – зазначив Іван Федоров.
В Запорізькій ОДА також повідомляють, що з безперебійним забезпеченням теплопостачання, ситуація значно складніша. На запорізьких міських котельнях мають встановити когенераційні установки загальною потужністю майже 30 МВт. Тендерні процедури з постачання цього обладнання ще не завершені.
«Дякуємо нашим партнерам – UNICEF – за те, що фінансують три когенераційні установки по 2,5 МВт. Ще три когенераційні установки будуть поставлені урядом Нідерландів концерну «Міські теплові мережі». В планах – закупівля ще восьми когенераційних установок. Наразі завершується тендерна процедура за фінансування уряду Данії та інших донорів Європейського Союзу. Строк постачання – протягом наступних 60 днів після визначення переможця. Також від уряду Німеччини отримано три великі генератори по 900 кВт. Вони будуть живити теплові пункти міських теплових мереж», – наголосив Іван Федоров.
За його словами резервними генераторами вже забезпечені всі медзаклади Запоріжжя та області. Крім цього, за підтримки міжнародних донорів на базі медустанов встановлено 15 модульних котелень. Наразі закінчуються пусконалагоджувальні роботи.