Окупанти у Запорізькій області продовжують закривати протестантські церкви

Опубликовано 2023/01/26 - 16:05

Раніше російськи загарбники відбирали євангельські та протестантські церкви у Мелітополі,  зараз та ж доля спіткала і церкви Бердянську. Детальніше -  "ЗаБор".

Раніше (у серпні-вересні 2022-го) російськи окупанти відбирали церкви у христіанських громад у Мелітополі. На базі однієї з них, як повідомляли місцеві пабліки, загарьники створили військову базу.

У тимчасово окупованому Бердянську російські військові захоплюють і закривають церкви євангельських християн-баптистів.

У неділю, 22 січня, до Бердянської церкви ЄХБ увірвалися російські військові. Там вони влаштували обшук та перевірку документів у присутніх. Потім всіх людей вигнали, церкву замкнули, а ключі від неї забрали.

Наступного дня пастора церкви викликали в комендатуру Бердянська. Про це повідомили на сторінці Євангельських християн-баптистів України в Facebook.

У вівторок, 24 січня, окупанти закрили Дім молитви іншої церкви ЄХБ, що знаходиться на вул. Івана Богуна.

Від вірян окупанти вимагають відмовитися від української реєстрації і пройти нову реєстрацію, але вже в окупаційній адміністрації. У такий спосіб росіяни хочуть залишити на окупованих територіях лише ті церкви, які будуть підпорядковані Росії. Про це повідомили в телеграм-каналі “Бердянськ новини online”.

"Законність" своїх на окупованих теріторіях намагаються обгрунтувати дією програми “Сприяння релігійним організаціям в інтеграції до російського соціокультурного простору”. Нею займається громадська організація “Російська асоціація захисту релігійної свободи”, яка фінансується коштом грантів президента росії.

Фактично ця організація займається ревізією майна інших конфесій та знищенням всіх протестантських рухів, помісної Православної церкви України та мусульманських осередків.

Тпкуж саму політику свого часу росіяни відпрацювали у анексованому Криму.

Просмотров: 266. Теги:
Поделиться: