Найдорожчий фільм України: як проходила прем'єра Довбуша в Запоріжжі і як він пов'язаний із запоріжцями?! (фото, відео)

Опубликовано 2023/08/29 - 16:32

В Запоріжжі у кінотеатрі імені Довженка на днях пройшла прем'єра найдорожчого фільму українського кінематографа "Довбуш". Тут були присутні режисер, один із головних акторів стрічки та багато запоріжців, які допомагали створювати фільм. Чому кінострічка, як виявилося, дуже тісно пов'язана із Запоріжжя, докладніше - "ЗаБор".

Прем'єра фільму "Довбуш" пройшла у Запоріжжі у неділю 26 червня у кінотеатрі ім. Олександра Довженка. Тут були присутні режисер Олесь Санін, виконавець другої головної ролі Олексій Гнатковський, а також багато запоріжців, серед яких актори, каскадери, музичні декоратори та інші, що допомагали у створенні кінострічки.

Стрічка "Довбуш" - це український історичний фільм, в основі сюжету якого - життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша. Фільм є одним із найдорожчих українських фільмів - його бюджет 120 мільйонів гривень (державна частка - 65 мільйонів гривень). Прокат українського фільму зараз йде не тільки в Україні, а й в багатьох країнах Європи й навіть у Японії. 

Варто зазначити, що знімальний процес розпочався аж у серпні 2018 року. Процес переривався з технічних причин, згодом з карантинних обмежень. Фінальне дознімання розпочалося на початку червня 2021-го. Його прем'єра неодноразово переносилась. Спочатку вона планувалась на осінь 2021 року, пізніше на весну 2022 року. Після початку повномасштабної війни творці фільму заявили, що вона (прем'єра) відбудеться після перемоги України в російсько-українській війні, однак пізніше все ж вирішили провести її 24 серпня 2023 року - на 32-й День Незалежності України.

Варто зазначити, що, як виявилося, кінострічка про карпатського ватажка опришок дуже тісно пов'язана з запоріжцями та самим Запоріжжям. Так, дебютний фільм Олеся Саніна у його режисерській кар'єрі називається "Мамай" й знімав він його саме у Запоріжжі. Про це Санін розповів зі сцени в Запоріжжі. 

Актор Володимир Біляєв, що грає одного із головних антигероїв, сам родом із Запоріжжя.

Один із каскадерів фільму Ян Кліп, що також був присутній на прем'єрі, розповів, що у зйомках кінострічки брало участь аж 5 каскадерів із Запоріжжя. До речі вони розробляли одну із самих ефектних сцен на мосту. 

Також відомо, що відомий у Запоріжжі Денис Васильєв, який є засновником і керівником етномузичного клубу та школи "БарабанЗА", працював над створенням барабанів для кінострічки "Довбуш". Цікавий факт, який розповів Васильєв на прем'єрі фільму, один з барабанів, який він робив для стрічки, він забрав собі на пам'ять.

Варто зазначити, що один із важливих меседжів, які намагався режисер донести фільмом "Довбуш" - це те, що український кінематограф варто перестати сприймати, як "інклюзивний", а почати сприймати його, як реальний конкурентоспроможний продукт.

При цьому стрічка зараз є на слуху майже у кожного українця. Так, за перший вікенд показів у кінотеатрах України вона зібрала 8,7 млн гривень у прокаті. Як розповіли творці, на прем'єрі фільму у Києві всі чотири зали кінотеатру були повністю забиті глядачами. Схожа ситуація відбулась й у Запоріжжі - тут у кінотеатрі ім. Довженка був аншлаг. Після перегляду фільму весь зал довго аплодував стоячи творцям.

Зазначимо, що актори й команда проєкту перед показом фільму фотографувалися в холі запорізького кінозалу з усіма охочими, а також давали автографи. 

А після показу до мікрофона, щоб поставити питання знімальній групі вишикувалась довга черга. І усі все одно не змогли поставити питання. А за найкраще питання, до речі, запоріжцям роздавали книжки - це був художній варіант сценарію, по якому створювався фільм.

Також важливий момент: частина грошей, що буде зібрана в прокаті піде на допомогу Збройним Силам України.

В яких кінотеатрах Запоріжжя та на яких сеансах можна переглянути фільм "Довбуш" можна дізнатися ТУТ.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1686. Теги: кино
Поделиться: