На Запоріжжі викрили більше 30 колаборантів, які викрадали людей та ув’язнювали їх до російських катівень

Опубликовано 2024/06/07 - 12:24

На окупованій частині Запорізької області викрили 32 колаборантів, які працюють на рашистів в псевдоправоохоронних органах. За даними СБУ, зрадники переслідували, затримували, викрадали та незаконно садили проукраїнських місцевих мешканців в катівні. Українців піддавали тортурам, аби схилити до співпраці. Докладніше - "ЗаБор".

Про це повідомили в пресслужбі Запорізької ОВА.

Українські силовики встановили особи й зібрали доказову базу на ще 32 колаборантів, які вступили до окупаційного "головного управління мвс рф по Запорізькій області". Їх включили до складу Бердянського, Василівського та Мелітопольського підрозділів окупаційного органу. Двоє фігурантів обійняли "керівні посади", а інших – призначили до підрозділів "слідства, карного розшуку, інспекції безпеки дорожнього руху, тилового і кадрового забезпечення та чергової частини".

Колаборанти придушують опір та залякують мешканців тимчасово окупованої території Запорізької регіону. Для цього використовують масові репресії, переслідування і незаконні затримання громадян, зокрема учасників руху спротиву.

"Під час "рейдів", рашисти викрадали людей та ув’язнювали їх до російських катівень облаштованих у тимчасово захоплених будівлях. У застінках, потерпілих піддавали жорстоким тортурам, сподіваючись схилити їх до співпраці з окупантами. Також зловмисники вдиралися до помешкань українських патріотів та під виглядом «обшуків» викрадали приватне майно громадян, у тому числі гроші та автомобілі", - повідомляють СБУ.

Також колаборантів залучали до охорони "виборчкомів" під час фейкових виборів.

СБУ і Національна поліція зібрали всі установчі дані на кожного з фігурантів, задокументували їхню злочинну діяльність і встановили основні місця їхнього перебування. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили зловмисникам про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1077. Теги: СБУ коллаборационизм
Поделиться: