На війні загинув відомий історик та працівник заповідника Хортиця Максим Штатський (фото)

Опубликовано 2024/02/20 - 17:00

Стало відомо, що на фронті загинув 35-річний запоріжець Максим Штатський. Чоловік був відомим запорізьким істориком, працював у Національному заповіднику "Хортиця". Його не стало 12 лютого. Докладніше - "ЗаБор".

Про загибель військового повідомила його дружина Дар'я.

Мовчання вбиває….Вже тиждень як ти мовчиш….Ти завжди дякував мені, тепер скажу я - Дякую за те що ти був! Безмежно! Подробиць немає і поки не буде… 12.02.2024 року ти пішов від нас. В мене немає слів, просто в один момент наша сімʼя стала дуже маленька, замість серця пустота, а душа з тобою… Ніхто, крім нас… Не забувайте, якою ціною нам дається кожний мирний ранок, кожна чашка кави, кожна спокійна мить!", - написала жінка в своїй соцмережі.

Також про загибель Максима повідомили й у Національному заповіднику "Хортиця".

"У нашому колективі та в наших серцях ще одна величезна діра. Безмежна шана і повага Герою на щиті. Співчуття родині та близьким", - написали на офіційній сторінці заповідника.

Відомо, що запоріжець служив у складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, мав позивний «Історик».

В цивільному житті Максим був істориком та досліджував історію німців-менонітів. Завдяки експедиції, яку він очолив у 2019 році у фундаменті старої комори на Верхній Хортиці вдалось знайти близько 300 фрагментів надгробків знищеного кладовища менонітів. Знахідки відреставрували та відкрили Меморіал Хортицьких менонітів. А у 2021 році вчений виявив на Верхній Хортиці фрагмент центральної тумби пам’ятника першим менонітам, які проживали на запорізьких землях. Його звели в 1889-му році, а під час Другої Світової війни загубили.

Редакція "ЗаБор" висловлює щирі співчуття родині та близьким загиблого військового. Вічна пам'ять та слава Герою України!

Просмотров: 1116. Теги: война память
Поделиться: