На окупованій Запорізькій АЕС стався витік води з 5-го енергоблока: що відомо?!

Опубликовано 2023/11/19 - 10:09

На тимчасово окупованій росіянами Запорізькій АЕС в Енергодарі стався витік борованої води з теплоносія першого контуру п'ятого енергоблока. Цю інформацію передають у МАГАТЕ, чиї представники перебувають на станції. Докладніше - "ЗаБор".

За інформацією МАГАТЕ, у контурі вторинного охолодження одного з парогенераторів реакторного блоку №5, який наразі перебуває в стані "гарячої зупинки", виявили бор.

"Борована вода використовується в первинному теплоносії для підтримки ядерної безпеки", - йдеться у повідомленні.

Однак після перевірки з'ясувалось, що вміст бору у другому контурі охолодження залишається в межах норми, радіоактивності там не виявлено. Росіяни відповіли на це рішенням продовжити тримати енергоблок №5 в режимі "гарячої зупинки", що "буде переоцінено після того, як почнуть працювати всі котельні, що використовуються для опалення в сусідньому місті Енергодар".

Нагадаємо, 16 листопада в "Енергоатомі" заявили, що на ЗАЕС внаслідок дій інтервентів на 5-му енергоблоці триває витік реагентів з першого контуру в другий. Також 14 листопада на станції стався частковий блекаут - було знеструмлено енергоблок №6 ЗАЕС.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 621. Теги: АЭС
Поделиться: