Мобілізація ув'язнених: у Запоріжжі півсотні засуджених вже приєднались до Сил оборони

Опубликовано 2024/06/13 - 16:08

В травні в Україні вступив в дію закон про мобілізацію ув'язнених на фронт. Так, стало відомо, що вже 50 в'язнів в Запоріжжі приєднались до ЗСУ. На сьогодні ще понад 100 ув'язнених із Запорізької області захотіли вступити до армії. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, 17 травня Президент України підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ. Такою можливістю можуть скористатися тільки ті, кому присудили обмеження або позбавлення волі за нетяжкими статтями.

Варто зазначити, що ув'язнені за умисне вбивство двох або більше людей, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки мобілізуватися не зможуть. Замінити покарання на військову службу не дозволено також корупціонерам.

Так, стало відомо, що в Запорізькій області до лав ЗСУ приєдналось вже 50 колишніх засуджених. Про це повідомляє видання "061" з посиланням на коментар Запорізької обласної прокуратури.

На сьогодні на умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби в Запорізькій області подали звернення понад 100 в'язнів. Суд вже розглянув та задовольнив більш ніж 80 таких звернень.

«На даний час до суду направлено більше 100 подань щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби. За участі прокурорів Запорізької обласної прокуратури суд розглянув та задовольнив вже понад 80 таких подань. На виконання судових рішень більше 50 засуджених вже направлені на службу до лав Збройних Сил України», - розказав начальник відділу протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Запорізької обласної прокуратури Юрій Гаврилов.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 378. Теги: мобилизация война тюрьма
Поделиться: