Метінвест підтримав реабілітаційну програму для дітей переселенців у Запоріжжі

Опубликовано 2022/09/30 - 12:08

У Запоріжжі продовжується проєкт «Фізична реабілітація через плавання» для дітей-вимушених переселенців. Ініціатором проєкту виступив запорізький спортсмен та срібний призер Олімпіади Денис Силантьєв за фінансової підтримки Групи Метінвест. 

«Наш проєкт розрахований на реабілітацію діток евакуйованих з тимчасово окупованих територій або із зони активних бойових дій. Заняття проводитимуться за програмою, яку розробив я. Вода — це чудовий спосіб, щоб зняти стрес і відволіктися від пережитого. Адже ці діти бачили пекло війни», — розповів Денис Силантьєв.

Реалізувати проєкт вдалося завдяки фінансовій підтримці Групи Метінвест: компанія спрямувала на програму 235 тисяч гривень.

«Від початку війни Запоріжжя прихистило тисячі людей. І наша мета зробити так, щоб вони почувалися в місті безпечно й комфортно. І якщо дорослі за щоденними клопотами більш-менш упевнено повертаються до звичного життя, то малеча ще довго виходить зі стресового стану. Щоб допомогти їм подолати наслідки психологічних травм, Група Метінвест Ріната Ахметова підтримала проєкт Дениса Силантьєва. Адже реабілітація через плавання – це дієвий і водночас приємний спосіб налагодити психоемоційний стан», - зазначив генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Групи Метінвест Олександр Мироненко.

Заняття в межах проєкту «Фізична реабілітація дітей через плавання» триватимуть до кінця жовтня. За цей час заняття відвідають близько 100 дітей вимушених переселенців, які мають ментальні політравми. Діти навчаються плавати кількома способами і пропливати 25 метрів без зупинки. Заняття сприятимуть нормалізації стану маленьких переселенців завдяки руховій активності, пізнаванню нового, позитивним емоціям і корисній зайнятості.

Серед учасників - 14-річний Євген, який приїхав до Запоріжжя із Маріуполя. Завдяки проєкту він не тільки відволікся від спогадів війни, а й навчився добре плавати, серйозно захопився цим спортом.

«До війни ми жили у Маріуполі добре, у мене там були друзі. У вільний час читав книжки. Маріуполь був красивим містом. Через війну нам прийшлось його покинути. Декілька місяців ми з сім’єю жили у Новозлатополі, але після його окупації, виїхали до Запоріжжя. Тут нас прийняли добре, надають гуманітарну та матеріальну допомогу, знайшов нових друзів. Зараз я займаюсь у спортивному ліцеї академічним веслуванням, хоча раніше і плавав погано. А завдяки цій програмі навчився добре плавати, мені подобається ходити на заняття до басейну. Погані думки йдуть одразу, коли я плаваю. Відчуваю, що й фізично це на користь», - зазначив Євген.

Заслужений тренер України з плавання Сергій Проняєв, який наразі тренує дітей  переселенців у межах програми, зазначає, що плавання – це найкращий відновлювально-реабілітаційний захід для дітей.  До речі Сергій Проняєв – перший наставник Дениса Силантьєва, тож є ймовірність, що саме зараз серед учасників програми зростає нова олімпійська зірка з плавання.

Просмотров: 220. Теги: переселенцы
Поделиться: